10. Köy Teyatora

Bu film, masum ve temiz kalpli insanların yaşadığı ve henüz yalanın keşfedilmediği bіr köyü anlatmaktadır. Şarap ve tiyatronun temsilcisi Dionysos ’un yaşadığı
10. Köy Teyatora

Bu film, günahsız ve iyi niyetli insanların yaşadığı ve demin yalanın keşfedilmediği bіr köyü anlatmaktadır. Şarap ve tiyatronun temsilcisi Dionysos ’un yaşadığı “10. Köy”e yolları düşen bіr öğretmen ve bіr tiyatro kumpanyası, burada ilginç durumların olduğunu ve köylülerin garip konuşmalar yaptıklarını fark ederler. Çünkü bu köyde henüz yalan keşfedilmemiştir. Sadece aklından ya da kalbinden ne geçiyorsa onu söylemektedirler. Öğretmen köy okulunda göreve başlarken, kumpanya elemanları da Dionysos namına yenilenmek istedikleri bіr gösterimi ahaliye kabul ettirmek isterler. Yüzyıllardır ‘ ’10. Köy ’ ’de insanlarla yaşamış ve burada yalan söylenmesini yasaklayan Dionysos da etrafı gizliden gizliye izleyerek bazı olaylara müdahale etmektedir. Yaşanan olaylar birbirini kovalar, köylüler gelenlerle kaynaşmaya başlarlar ve ortaya komik, düşündürücü durumlar çıkar. Bu köyün en renkli yanı , bünyesinde barındırdığı köylülerin birbirinden acayip ve neşe saçan hikayeleridir. Ve kesinlikle ´´Aşk´´ bütün bunların bütün merkezindedir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.