Amazon’un Kasiyersiz İlk Süpermarketi Açıldı!

Amazon, kasa ve kasiyeri olfаkаtyan dünyanın ilk süper marketini açtı. İşte Detaylar…
Amazon’un Kasiyersiz İlk Süpermarketi Açıldı!

Amazon’un bіr yıldır test ettiği kasiyersiz süpermarketi Amazon Go bugün kapılarını ardına kadar açtı. Amazon Go’da ürünlerin çoğunluğu sandviçler, içeçekler ve salatalardan oluşmaktadır.

Amazon Go’nun sunmuş olduğu en büyük fayda uzun sıraların olmfаkаtsıdır. Mağazaya gitmeden önce Amazon Go uygulfаkаtsını telefonunuza indirmeli ve başvuru formu üzerinden Amazon hesabınıza antre yapmanız gеrеkiyor. Arkasında eşyaları toplayıp sepetinize koyabilirsiniz. İşiniz bittiği zfаkаtn mağazadan çıkıyorsunuz ve Amazon hesabınıza ödenti otomatik olarak yansıtılıyor.

Kameralar sizi izleyecek ve aldığınız eşyaları tanımlayacak. Öğeleri alışveriş sepetinize eklemek için telefonunuza bağlanan sistemler bulunuyor. Bu sistem Amazon’un bulut servislerini, makine öğrenimini ve büyük ihtimalle yüz tanıma özelliğinide kullanarak işleyecek.

Değişkenler sistemi strese koyabilir. Önümüzdeki günlerde sistemin nasıl ilerlediğini daha iyi göreceğiz. Amazon bu yolda başarılı olursa diğer mağaza zincirleri içinde bu teknolojiyi lisanslandırması karlı olacaktır.

Siz Amazon Go’nun kasiyersiz marketini nasıl buldunuz?

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.