Android Telefonda Ekran Görüntüsü Alma

Telefonda ekranın fotoğrafını çekme Google’da çalışan bir ekip linüx işletim sistemini geliştirerek mobil uyumlu android’i yazmışlardır. Mobil cihazlar için geliştirilmekte olan android özgür ve ücretsiz bir işletim sistemdir. Google tarafından geliştirilmektedir. Sistem açık kaynak kodlu olarak çalışır fakat google tarafından kapalı olarak tutulur. Ücretsiz olmasının sebebi ise çok hızlı bir şekilde gelişmesi. Birçok markanın işletim sisteminde android kullanması daha da hızlı yayılmasına sebebiyet verir. Googleplay da alınan reklamlar ve uygulamalardan gelen ücretler google ye güzel miktarda para getirmektedir. Android’in uygulama uzantısı olarak apk’yı kullanmaktadır. Android için kafadan 1 milyondan daha fazla uygulama vardır. İnternette veya oyunda vakit geçiriyorken çok hoşunuza giden ya da unutmamanız gereken bir durumda bit kayıt yapmanız gerekiyor. Yakınlarınızda not alacak bir araç, gereçte yok. İşte o
Android Telefonda Ekran Görüntüsü Alma

Telefonda ekranın fotoğrafını çekme

Google’da çalışan bir ekip linüx işletim sistemini geliştirerek mobil uyumlu android’i yazmışlardır. Mobil cihazlar için geliştirilmekte olan android özgür ve ücretsiz bir işletim sistemdir. Google tarafından geliştirilmektedir. Sistem açık kaynak kodlu olarak çalışır fakat google tarafından kapalı olarak tutulur. Ücretsiz olmasının sebebi ise çok hızlı bir şekilde gelişmesi. Birçok markanın işletim sisteminde android kullanması daha da hızlı yayılmasına sebebiyet verir. Googleplay da alınan reklamlar ve uygulamalardan gelen ücretler google ye güzel miktarda para getirmektedir. Android’in uygulama uzantısı olarak apk’yı kullanmaktadır. Android için kafadan 1 milyondan daha fazla uygulama vardır.
İnternette veya oyunda vakit geçiriyorken çok hoşunuza giden ya da unutmamanız gereken bir durumda bit kayıt yapmanız gerekiyor. Yakınlarınızda not alacak bir araç, gereçte yok. İşte o anda android’in bize sunmuş olduğu seçeneği kullanmakta yarar var. Anlık olarak ekran görüntüsü alarak kalem kâğıt derdinden kurtulun. Peki ya bu ekran görüntüsünü nasıl alacağız. Çoğu telefonda aynı tuşla kullanılan bir fonksiyondur. Biz yine de anlatalım.
Samsung marka telefonları çoğumuz biliyoruz. En popüler markalar arasında olan samsung telefonda da popüler olarak satış göstermektedir. Çoğu telefonda aynı olan ekran görüntüsü alma özelliği samsung ta fazla olarak bulunuyor. Çoğu telefonda home tuşu ve güç tuşuna aynı anda basıldığında o anki ekran görüntüsünü çeker ve telefona kaydeder. Tabi samsung’ta fazlalık olarak galaxy s3 serisinden sonraki modellerinde ekrana dokunup soldan sağa doğru elimizi hareket ettirdiğimizde o anki ekran görüntüsünü çeker ve kaydeder.
Samsung kadar popüler olmasa da sony de kaliteli be ideal telefonlar piyasaya sunar. Sony marka telefon kullanıyorsanız sizde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ses kısma ile güç tuşuna aynı anda bastığınız takdirde o anlık ekran görüntüsünü çekmiş olursunuz. Tabi sadece bu değil. Güç tuşuna basılı tuttuğunuzda çıkan ekran da ekran görüntüsü al diyerek o anlık ekran görüntüsü almış olursunuz.
Diğer marka telefonlarda ekran görüntüsü alma olayı aynıdır. Genellikle home tuşu ve güç tuşu eğer bu şekilde olmuyorsa ses kısma ile güç tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bir önceki yazımız Cep telefonun sağlığa zararları isimli makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.