Android Uygulamalar Bilgisayarda Nasıl Açılır?

Mobil uygulamalar bazı durumlarda bilgisayarda oynaması daha zevkli ve kolay olabiliyor. Şimdi size Android oyunlarını bilgisayarınızda nasıl açabileceğinizi anlatacağız. Android Studio: Bilgisayarınızda Android in tadını çıkartmak istiyorsanız Android Studio’yu yükleyip kurmalısınız. Tabi ki bunun yanında Java Development Kit (JDK) yide kurmanız gerekmektedir. Bu ikisi bilgisayarınızda yüklü olduğu sürece Google Playda ki oyun, uygulamaları bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bluestacks App Player: Bu programı bilgisayarınıza kurduğunuzda google playda ki uygulama ve oyuların kurulum dosyalarını indirip Bluestacks app player programının içine atıyoruz ve aynı android telefonda olduğu gibi kurulumunu yapıp sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz. Arada hata verirse Net Freamwork sürümünüzü güncelleştirmenizde yarar var. Bu tür programlar net freamwork’e çok muhtaçlardır. O yüzden netfreamwork ünüz sürekli güncel olmalıdır. Windroy: Buda piyasadaki diğer bir uygulama emulatorü. Tam
Android Uygulamalar Bilgisayarda Nasıl Açılır?

Mobil uygulamalar bazı durumlarda bilgisayarda oynaması daha zevkli ve kolay olabiliyor. Şimdi size Android oyunlarını bilgisayarınızda nasıl açabileceğinizi anlatacağız.

Android Studio: Bilgisayarınızda Android in tadını çıkartmak istiyorsanız Android Studio’yu yükleyip kurmalısınız. Tabi ki bunun yanında Java Development Kit (JDK) yide kurmanız gerekmektedir. Bu ikisi bilgisayarınızda yüklü olduğu sürece Google Playda ki oyun, uygulamaları bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Bluestacks App Player: Bu programı bilgisayarınıza kurduğunuzda google playda ki uygulama ve oyuların kurulum dosyalarını indirip Bluestacks app player programının içine atıyoruz ve aynı android telefonda olduğu gibi kurulumunu yapıp sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz. Arada hata verirse Net Freamwork sürümünüzü güncelleştirmenizde yarar var. Bu tür programlar net freamwork’e çok muhtaçlardır. O yüzden netfreamwork ünüz sürekli güncel olmalıdır.

Windroy: Buda piyasadaki diğer bir uygulama emulatorü. Tam ekran ve pencere modunda çalışabilen bu program uygulamaları google playdan alamıyor. Siz kendiniz uygulama ve oyunların dosyalarını bulup programa yüklemeniz gerekmektedir. Yükleme bittikten sonra rahatlıkla oyun ve uygulamalarınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Android- x86: Android ortamını kopyalamak yerine gerçek android’i bilgisayara yüklemeye ne dersiniz. Android x86 yı bilgisayarınıza 2 şekilde yükleyebilirsiniz.

1-) youwave veya Virtualbox gibi sanal sistem açma programlarıyla sistem içinde sistem açıp kullanabilirsiniz. Yani kullandığınız Windows işletim sistemi içene bu sanal sistem kurma programlarının birini kurup onun içine de Android x86’yı kurarak bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Sistem çalışmasını çok fazla etkilemez android x86 çok hafıza kullanmaz.
2-) Hard disk veya flaş bellek gibi hafızası olan boot etme özelliği taşıyan araçlarla da Android x86’yı kullanabilirsiniz. Android X86’ yı indirip, Windows ile bu dosyaları ön yüklenebilir halde boot ederek bilgisayarınız tamamen android olarak kullanabilirsiniz. Diğerlerine göre daha hızlı çalışır hatta normal windows tan bile daha hızlı çalışabilir çünkü bilgisayarınızın özellikleri güzelse android x86 yı kaldırmasınız bence. Bir önceki yazımız Rezene çayının faydaları nelerdir? başlıklı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. medyaturkmedya 6 Ağustos 2016 Reply