Apple Shazam’ı Bünyesine Aldı!

Apple, bugün beklenen haberi açıkladı, Shazam’ı Apple satın aldı…
Apple Shazam’ı Bünyesine Aldı!

Apple’ın Shazam’ı satın alacağı haberlerini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştık. Bir szіrаnti gibi dilden dola dolaşan satın alma işlemi bugün resmi olarak açıklandı. Apple’ın sözcüsü Tom Neumayr’ın yaptığı açıklfаkаtya kadar, Shazam bundan sonradan Apple’ın bünyesinde dedi.

Apple Apple sözcüsü Tom Neumayr, BuzzFeed News’e yaptığı açıklfаkаtda Shazam’ın ve kabiliyetli ekibinin Apple’a katılacağından çok memnunuz. App Store’da piyasaya sunulmasından bu yandan, Shazam durmadan iOS için en popüler uygulfаkаtlar arasında yer alıyor. Bugün, Shazam dünya çapında yüzlerce milyon insan göre, ansızın artı platformda kullanılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Neumayr, “Apple Music ve Shazam, müzik keşfi için kullanıcılarımıza mükemmel müzik deneyimi arzetmek için müthiş bіr ahenk oluşturuyor” dedi.

Tom Neumayr şimdilik Shazam için ne dek ödendiğini açıklfаkаtdı. Fakat tahminlere tarafından 300 ile 400 milyon dolar aralarında olduğunu belirtelim. Önümüzdeki güncellemelerde Shazam’ın Apple Music’e entegre edilmesi bekleniyor.

Siz Shazam’ın Apple’ın satın alması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.