Asteriks ve Oburiks: Britanya

Asteriks ve Oburiks: Tanrı Britanya’yı Korusun…İÖ 50 yılı Sezar savaşa susamış, mükemmel lejyon ordusuyla dünyanın sınırlarındaki adayı Britanya’yı (Bretagne) fethetmeye karar verir. Zafer çabuk alı…
Asteriks ve Oburiks: Britanya

Asteriks ve Oburiks: Tanrı Britanya’yı Korusun…İÖ 50 yılı Sezar savaşa susuz, lejyon ordusuyla dünyanın sınırlarındaki adayı Britanya’yı (Bretagne) fethetmeye karar verir. Zafer tez alınmıştır çünkü küçük bіr Britanya köyü onlara direnir. Britanya’nın kraliçesi Cordelia en sadık çalışanı Jolitorax’ı Romalılara aleyhinde direnişleriyle meşhur başka bіr ufak köyün yakınlarına Gaule’den destek istemeye gönderir.

Gaulois köyünde Astérix ve Obélix epeyce meşguldür. Şef , yeğeni Goudurix’i onlara itimat etmiştir. Jolitorax yardım istemeye geldiğinde, ona sihirsel iksirden bіr ton itimat etmeye karar verirler ve yanına da Asterix ve Obelix’i gönderirler tabii eğitimini tamamlaması için iyi bіr fırsat yakalayan Goudurix de onlarla gidecektir. Lakin hiçbіr şey planlandığı gibi gitmez…

Asterix ve Obelix’i Eduard Baer ve Gerard Depardieu canlandırıyor. Fabrice Luchini, Sezar’a yaşam verirken kadroda bulunan bіr öteki kayda değer isim Catherine Deneuve ise Britanya Kraliçesi’ni canlandırıyor.
1966 tarihli “Asterix in Britain” çizgi romanının uyarlaması olan film 3D formatıyla çekildi.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.