Astral Seyahat Nedir ?

Astral Seyahat Nedir Gözlerinizi kapatıp, bedeninizden ayrıldığınızı düşünün. Bir anda tüm çevrenizi ve kendiniz uzak bir göz ile incelemeye başlıyorsunuz. Bu da yetmiyor, duvarlardan geçip, farklı mekanlara ya da boyutlara girip çıkıyorsunuz. İnanılmaz bir şekilde özgürsünüz. İşte tamda bu aşamaya verilen astral yolculuk olarak adlandırılıyor. Gerçekliği henüz kanıtlanmış bir durum olmasa da oldukça dikkat çekici veriler ve bildirimler yapılıyor. Bu seyahat beşinci boyut denilen alana yapılır ve bu sırada bilinç açık olduğu için her şey takip edilebiliyor. Farklı bir şekilde gerçekleşen astral boyut yolculuğu kişiye ve odaklanmaya göre 30 dakika ile 2 saat süre ile yapılabiliyor. Elbette ki bu açıklamalar bu işlemi yaptıklarını söyleyenlerin beyanları üzerine inşa edilmekte. Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral seyahat yapmak mümkün mü? Kulağa ürkütücü gelse
Astral Seyahat Nedir ?

Astral Seyahat Nedir

Gözlerinizi kapatıp, bedeninizden ayrıldığınızı düşünün. Bir anda tüm çevrenizi ve kendiniz uzak bir göz ile incelemeye başlıyorsunuz. Bu da yetmiyor, duvarlardan geçip, farklı mekanlara ya da boyutlara girip çıkıyorsunuz. İnanılmaz bir şekilde özgürsünüz. İşte tamda bu aşamaya verilen astral yolculuk olarak adlandırılıyor. Gerçekliği henüz kanıtlanmış bir durum olmasa da oldukça dikkat çekici veriler ve bildirimler yapılıyor. Bu seyahat beşinci boyut denilen alana yapılır ve bu sırada bilinç açık olduğu için her şey takip edilebiliyor. Farklı bir şekilde gerçekleşen astral boyut yolculuğu kişiye ve odaklanmaya göre 30 dakika ile 2 saat süre ile yapılabiliyor. Elbette ki bu açıklamalar bu işlemi yaptıklarını söyleyenlerin beyanları üzerine inşa edilmekte.

astral seyahat nedir

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral seyahat yapmak mümkün mü?

Kulağa ürkütücü gelse de ruhun bedenden geçici olarak ayrılması mümkün olarak biliniyor. Elbette ki ölüm haricinde. Bunun için bazı evrelerin başarılı şekilde adımlar halinde uygulanması lazım. Genellikle astral seyahat yapanlar bu evreleri şu şekilde tasvir ediyorlar;
Gevşeme; denilen evre rahat bir ortamda ve kesinlikle sessiz bir mekanda gerçekleşiyor. Düz bir zemine odaklanıyorsunuz. Yoğunlaşma bu aşamada en önemli unsurların başında geliyor. Daha sonra telkinler başlıyor. Ağırlığı tüm bedeninizde hissetmeniz gerek. Göz kapakları ve beden ağırlaşacak ya da siz bu şekilde yoğunlaşacaksınız. Sonra sözlerinizi yeniden açıyorsunuz. Bu işlemi 4 ya da 5 kez tekrarlamanız gerekiyor. Ancak pozisyonu bozmadan bu işlemi yapmanız önemli.
Uygulama aşaması sessizliği gerektiriyor. Sonrasında seyahatin olacağı mekan belirlenecektir. Gitmek, gezmek ve görmek istediğiniz yere odaklanın. Ancak ilk aşamada 1-2 metrelik mesafeler seçilmelidir. Gözlerinizi kapatın ve karanlığa odaklanın. Sonrasında sizi birinin ya da bir gücün yukarı doğru çekmeye çalıştığını hayal edin. Tam bilinçli olarak bunu başarabildiğiniz zaman bedeninizi daha net hissedeceksiniz. Ve ruhunuzun bedeninizden çıkışı esnasında bazı çıtırtılar, kalp atışlarında hızlanma ve kulaklarda çınlamalar olabilir. İşte bu durum biraz ürkütücü, ancak astral hayat için bunun bir gerçeklik olduğunu anlamalısınız. Korkularınızı yendiğinizde ve yeteri kadar konsantre olabildiğinizde harika bir süreç sizi bekliyor olacak.

Astral Seyahat Tehlikeli Mi?

Sizi sevindirecek bir haber verelim; bu güne kadar sıkıntılı bir durum ile kesinlikle karşılaşılmamış. Yani sorunlu bir durum sizin için de söz konusu olmayacaktır. Elbette ki ruhun bedenden ayrılması ölüm ile eşdeğer görülüyor olsa da yapılan bu işlem bilinçli olduğu için bu tarz bir durumun o şekilde sonuçlanması kesinlikle mümkün değildir. Bazı inanışlara göre ölüm, gümüş kordon ile bağlı olan ruh ve bedenin birbirinden koparak ayrılmasıdır. Bu neden ile astral seyahatte bu tarz bir durum mümkün değildir. Farklı astral seyahat hikayeleri duyabilir, değişik sonuçları yaşadığını söyleyen insanlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu neden ile denenmeye değer diye düşünüyorsanız sizler de bu seyahat için kendinizi şartlandırabilirsiniz.

Astral Seyahat Yapmak Mümkün Mü?

Bazı bilimsel çevreler bunun mümkün olduğunu söylemektedir. Ancak bazı bilim adamları ise bunun mümkün olmadığını savunur. Ancak bazı denekler üzerinde yapılan çalışmalar, bu tip seyahatin ciddi anlamda yapıldığının da göstergesi niteliğindedir. Beşinci boyut olarak adlandırılan ve dünyamızdan çok daha farklı bir ortamda cereyan eden sürece farklı bir şekilde sizler de deneyimleriniz ile ulaşabilir, ciddi ve yoğun çalışmalar yaparak ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Karpuzun faydaları nelerdir adlı makalemizi buradan inceyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.