Babamın Penguenleri

Eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bіr şekilde devam eden iş adamı Tom Popper’in hayatı, babasından kendisine miras kalan altı penguenle değişir. Önce penguenleri bіr hayvanat bahç…
Babamın Penguenleri

Eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bіr şekilde devam eden meslek adamı Tom Popper’in hayatı, babasından kendisine miras kalan altı penguenle değişir. Önce penguenleri bіr hayvanat bahçesine vermeyi düşünen Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bіr kış parkına çevirmeye karar verir. Rutinden eğlenceliye dürüst bu belirgin geçiş, garip olaylara yol açacaktır.

Tom Popper bununla birlikte eski bіr lokantayı satın alıp onarım planları yapmaktadır. Lokantanın eski sahibi ise mekanı değerli olduğunu düşündüğü birine tahsis etmek istemektedir. Bu sırada civarda penguenlerle yaşamaya başlayan Popper, çocuklarına daha yakın epeyce eski eşiyle de baştan uzlaştırma noktasına gelmiştir ve bu düzeni bozmamak için uğraşırken işini kaybetmenin eşiğine gelir.

Kendisini fena hisseden Popper, penguenlerle daha pozitif yapamayacağını anlar ve onları hayvanat bahçesine verir. Lokantayla ilgilenmek için tekrar odaklanır. Eski karısı ve çocukları Popper’ın bu kararından memnun değillerdir elbet.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.