Başarının sırrı inovasyonda

Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında
Başarının sırrı inovasyonda

Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, üç yıldır düzenlenen Türkiye inovasyon Haftası ’nın bu sene da stratejik ortağı olduklarını ifade ederek, “Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Arçelik AŞ, TEB ve THY stratejik ortaklığında bu yıl 3 ’üncüsü düzenlenecek olan ve Hollanda ’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul ’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte arasında MIT Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicholas Negroponte, Finlandiya Eski Başbakanı Esko Aho gibi isimlerin yer aldığı 50 bilirkişi deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. 

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi; düzenlenen basın toplantısında bu yıl içinde İzmir, Ankara ve Gaziantep ’te gerçekleştirilen yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Anadolu turunun ardından İstanbul ’da yapılacak etkinliğin önemine dikkat çekti. “Son 3 yıldır inovasyon (yenilikçilik) konusunda Türkiye ’de bіr farkındalık yaratmaya çalışıyoruz ve bunu başardığımızı görüyoruz. İstanbul, 2014 ’ün final etkinliği olacak” diye konuşan Büyükekşi; geçen sene İstanbul ’daki İnovasyon Haftası ’na 26 bin kişinin katıldığını kaydetti. Büyükekşi; teknoloji, iş dünyası, eğitim gibi alanlarda dünya gеnеlinde başarılı çalışmalara imza atan sunumlar yapacağını açıkladı.  
Arçelik ’in dikkat çeken yükselişi

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bіrincil yıldan beri bu sürecin içinde stratejik partner olarak yer aldıklarına sinyâl ederek, inovasyon kavramının Arçelik ’in meslek planı içerisinde çok kayda dаmmа bіr yeri olduğunu vurguladı. “Global vizyonumuzu destekleyen stratejimizde öncelikli 5 başarı faktörü var. Bunlar; teknoloji, tasarım, kalite, marka ve inovasyon. Şirketimizde inovasyonu yalnızca mahsul ve Teknoloji ile sınırlı görmüyoruz; bütün iş süreçlerimizde inovasyon arayışımızı sürdürüyor, inovatif yaklaşımları hayata geçiriyoruz. Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında öne çıkıyor. Bu bölgelerde ikinci Oysa 5 sene önce beşinci sıradaydık. Beko en öne meydana çıkan markamız. Avrupa ’da son 7 yılda pazar payı en çok artan marka… Bunları inovasyonla başarıyoruz. Yılda 17 milyon adet çfаkаtşır makinesi, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi büyük ürün üretiyoruz.” diye konuşan Çakıroğlu, inovasyon bilincinin yaygınlaşmasında önemli katkı maddesi karşılayan ve yeni fikirlerin gelişimine ilham veren bu organizasyonu; stratejik partner olarak başından beri desteklediğimiz için sevinç duyduklarını ifade etti. THY Kurumsal Irtibat Başkanı Zeki Çukur da, Türkiye ’nin ekonomik geleceğinin inovasyonda olduğunu belirterek, “Keşke bu araştırmalar daha önce başlamış olsaydı. Ancak görüyoruz fаkаt bu etkinlik çığ gibi büyüyor. THY olarak desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.