Başka Söze Gerek Yok

Amerikan bağımsız sinemasının tanınmış yönetmenlerinden Nicole Holofcener’in yönetmenliğini üstlendiği, ilk gösterimini Toronto Film Festivali’nde yapan Başka Söze Gerek Yok, Haziran ayında kaybettiği…
Başka Söze Gerek Yok

Amerikan bağımsız sinemasının meşhur yönetmenlerinden Nicole Holofcener’in yönetmenliğini üstlendiği, ilk gösterimini Toronto Film Festivali’nde yapan Başka Söze Gerek Yok, Haziran ayında kaybettiğimiz, The Sopranos dizisinin yıldızı James Gandolfini’nin rol aldığı son film. Başrolde Gandolfini’ye Seinfeld dizisinde Elaine rolüyle tanıdığımız Julia Louis-Dreyfus eşlik ediyor. Kızına düşkün Albert, eşinden yeni boşanmıştır, tıpatıp masöz Eva gibi. Bir partide tanışan Eva ve Albert, yakınlaşmaya ve sonunda görüşmeye başlarlar. Ne var fаkаt, Eva’nın dost olduğu bіr bayan müşterisi, bu tatlı denklemi daha alçak-üst edecektir: Albert hakkında kimsenin bilmediği gerçekleri anlatacak olan bu kadın, Albert’ın eski eşidir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.