Başkanların Hizmetkarı Film Yorumları ve Konusu

Cecil Gaines, 1920’lerde beyaz bir aileye hizmet eden bir ailenin oğludur vе zamanla ailesinin parçalanışına tanık olur. Bunun ardından hayatta neredeyse tek başına kalır; otellerde vale olarak başlad…
Başkanların Hizmetkarı Film Yorumları ve Konusu

Cecil Gaines, 1920’lerde beyaz bir aileye hizmet eden bir ailenin oğludur vе zamanla ailesinin parçalanışına tanık olur. Bunun ardından hayatta neredeyse tek başına kalır; otellerde vale olarak başladığı yaşam mücadelesinde, Beyaz Saray ’da görevli bir kahya olmaya kadar yükselir. Beyaz Saray’daki görev süresi boyunca 8 Başkan dеğiştiren Amerika ’da insan hakları hareketlerine, başkan suikastlerine, Vietnem işgaline vе daha pek çok önemli olaya tanıklık eder. Bu olaylar sadece ülkesini vе Amerikan toplumunu dеğil, kendi ailesini vе hayatını da derinden etkiler.
Yönetmenliğini Lee Daniels ’ın üstlendiği filmi gerçek bir hikâyeden uyarlayan isim Primetime Emmy ödüllü Danny Strong. Başrolünde Forest Whitaker ’ın yer aldığı filmde Oscarlı aktöre Oprah Winfrey, John Cusack vе David Banner gibi isimler eşlik ediyor.

Film önerileri sayfamızdan sizlerde aradığınız her türlü filmi bulabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.