Başvuru Kabul

Princeton Üniversitesi’nde başvuru onay/red bölümünde 16 yıldır çalışan Portia Nathan nihayet beklediği terfiyi alıp yönetici olma arzusundadır. Bu yıl ki öğrenci seçimleri onun açısından özellikle ön…
Başvuru Kabul

Princeton Üniversitesi’nde dilekçe tasdik/inkar bölümünde 16 yıldır çalışan Portia Nathan nihayet beklediği terfiyi alıp yönetici olma arzusundadır. Bu sene ki öğrenci seçimleri onun açısından özellikle önemlidir. Okul okul gezmeye başladığında John Pressman adlı bіr okul yöneticisinden gelen bіr rica üzerine yeni açılan bіr liseye öğrencilerle görüşmeye ve tanıtıma gider.

Ama burada çocuklar her yerde karşısına çıkanlardan oldukça farklıdır. John bilhassa Jeremiah adında bіr son sınıf öğrencisiyle tanışmasını ister, örnеğin onun Portia’nın yıllar önce evlatlık olarak verdiği oğlu olduğuna inanmaktadır. Portia aniden geçmişten gelen anılarıyla, meslek sorumluluğu arasında bocalamaya düşer.

Komedi türündeki filmin başrollerini Tina Fey ve Paul Rudd paylaşırken, yönetmen koltuğunda Paul Weitz oturuyor. Filmin senaryosu ise Jean Hanff Korelitz’in romanından Karen Croner tarafından uyarlandı.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.