Biletlerin geleceği!

Kağıt biletlerin yerini yakında cep telefonunuzdan çıkan ultrasonik sesler alabilir! Nasıl mı?
Biletlerin geleceği!

Ticketmaster’ın yeni “Katılmak” dijital sistemi uygulamaya geçtiğinde, kağıt biletler tarihe karışabilir. Bilet firması, akıllı cep telefonunuzdan girmek istediğiniz mekana verinizi alıntı yapmak için ultrasonik ses yayını uygulamak için, ses-ile-veri firması Lisnr ile çalıştı. Bunun avantajı favori müzik ya da spor etkinliğine daha çabuk antre yapabilmeniz. Bunun yanında Ticketmaster etkinliğe kimin geldiğini de biliyor ve sahtekarlığı azaltıyor.

Lisnr ses teknolojisi, “Smart Tones” denen, duyulması zor 18.7 – 19.5 kHZ aralığındaki sesleri kullanıyor. Bu sesler destekli cihazlar tarafından algılanıyor. Konsere girmek için göstermek dışarıda, mekanlar bu teknolojiyi konser alanının her yerine alıcılar yerleştirip şahısların iyice nerede olduğunu bilmek için de kullanabilir ve onlara özelleştirilmiş mesajlar gönderebilir. Örneğin, “size ayrılan koltuklarınıza dönün” gibi. 

Natürel bіlе bu teknolojiyi kullanabilecek olanlar yalnızca bilet satıcıları değil. Mesela bіr AVM’de de bu teknolojinin kullanılmasını bekleyebiliriz. Yalnız şimdilik teknolojinin jurnal hayata girmesi açısından, konserlere daha çabuk girmek tatmin edici gibi görünüyor.

Önceki HaberNvidia, Moore Kanunu’nu Canlı Tutmanın Yolunu Arıyor!  

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.