BMW’den heyecanlandıran tanıtım!

BMW, elektrikli araçlara yoğunlaşmaya kararlı gibi gözüküyor…
BMW’den heyecanlandıran tanıtım!

Geçtiğimiz hafta BMW’nin elektrikli araçları geliştirmek için 5.8 milyar dolar harcadığı ve bu masrafı karşılamak için ürünlerini standartlaştırmayı (vеyаhut şu anda sahip olduğu 100 öbür direksiyondan daha az seçenek sunarak) planladığı açıklanmıştı. Bu heybetli değişimin bіr parçası olarak da i5, 3 serisi gibi daha popüler araçların elektrikli sürümlerine yerini bırakacak. Şu Anda de piyasaya sürülebilecek yeni elektrikli vasıta i8 roadster modelinin yeni görüntüleri sunulmuş durumda.

BMW i8 Roadster – Available in 2018.

BMW, yayınladığı video içerisinde aracın “üstü açık sürüş keyfi” ve “hemen hemen en ince ayrıntısına kadar sessiz ve sıfır yerel emisyonlu” gibi özelliklerine muhabere etmekte.

Daha önce i8 roadster’i o kadar çok defa görmüştük. 2012 yılında konsept formu yer alan aracın daha yakın zamanlarda da üstü açık ve kapalı olarak görüntüleri internete sızmıştı. Ancak BMW’nin kısa tanıtım videosu, şu asıl dek edinen en net görüş olmakta.

Doğal olarak bu vasıta değişmez tavanlı i8’in alüminyum kasasını ve karbon-fiber destekli plastik hücresini paylaşacak. İ8 coupe’nin toplam 357 beygirgücü hibrit gücü ve 420 pound-feet torkunun değişmeyeceği varsayım edilmekte. Araç, 0-100km hızına 4.2 saniyede ulaşabilmekte ve 2014 yılında Autoblog kadar “Yılın Teknoloji Aracı” olarak seçilmişti. Bu aracın sunulacağı uzun bіr süredir duyulmaktaydı ve en son söylentiler 2019 yılında satışa sunulacağını belirtmekteydi. Bu video ile görünene tarafından de bundan bzіrа bu söylentiler gerçekleşiyor olabilir…

Önceki HaberGoogle DeepMind, BK dışındaki birincil şubesine karar verdi. Sonraki HaberNvidia ve Baidu, Birlikte Teknoloji Geliştirecek!

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.