Çamaşır Makinesinde Program Başlatılamıyor

Kısa süre sonra eski haline gelen makineyi tekrardan ayarlarını yaparak kullanmaya başlayabileceksiniz.
Çamaşır Makinesinde Program Başlatılamıyor

Beyaz eşya sınıfının bir numaralı karakteri olan çamaşır makineleri, günümüzde en ufak bir sorun ile karşılaştığında bile endişeye sebep olmaktadır. Her zaman evin kahramanları görevini üstlenebilen bir makine olduğu için aksanlarında bir hata bulunması durumunda sorunlar en kısa sürede düzeltilmeye çalışılmaktadır. Bir makinenin ömrünü ne kadar uzun tutabilirsek ve ne kadar titiz kullanabilirsek sorunlar ile o kadar az karşılaşma ihtimalimiz olur. Son zamanlarda kullanılan makinelerde görülen en temel sorunlardan biri ise çamaşır makinesinde program başlatılamıyor olarak tarif edilmektedir. Bu gibi durumlarda gerekli kontroller yapıldıktan sonra Ümraniye Arçelik servisi ile irtibata geçmelisiniz. Aslında sistem olarak bir hata bulunmadığı belirtilse de genel olarak şebekelerdeki gerilimin bu sorunu meydana getirdiği açıklanmaktadır. Aynı zamanda su basıncının yeterli ya da çok fazla olması durumlarında da programların seçilmesinde sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Aslında bu çamaşır makinesinde program başlatılamıyor sorunu karşısında makinenin kendini korumaya çalıştığını ifade edebiliriz. Büyük bir sorun olmadığını belirten servis yetkilileri bu sıkıntının yaşanmaması için makinenin kullanımında daha titiz olunması gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu sorun ile karşı karşıya gelen her ev sahibinin makineyi fabrika ayarlarına geri yüklemesi gerekmektedir. Kısa süre sonra eski haline gelen makineyi tekrardan ayarlarını yaparak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Çamaşır Makinesinde Program Başlatılamıyor Gibi Temel Sorunları Yaşamamak İçin

Her ev sahibi evinin baş köşesine kondurduğu bu beyaz eşyayı uzun yıllar sorunsuz olarak kullanmak ister. Ancak günümüzdeki yanlış kullanımlar ya da farkında olmadan yapılan hatalar sebebi ile makinelerin ömrü de azalmaktadır. Uzun ömürlü olmasını istediğiniz çamaşır makinenizi daha iyi koruyabilmek ve küçük kullanım hatalarından sıyrılabilmek için Pendik Arçelik servisi tarafından iletilen şu detayları öğrenmelisiniz:

  1. Makineyi çalıştırmadan önce mutlaka kapasitesini dolduracak kadar kıyafeti içine sığdırmalısınız. Ne az ne de çok yüklenmelisiniz.
  2. Makinenizi koyduğunuz zemin için de dikkatli seçimler yapılmalıdır. Hem düz hem de sağlam bir zemine konumlandırılması gerekmektedir. Halının üzerinde, kaygan alanlarda bulunması uygun değildir. Buna benzer elektronik eşyalar varsa aralarında mutlaka mesafe bulunması gerekmektedir.
  3. Çamaşır makinesini bağladığınız su tesisatından gelen suyun her zaman için temiz olmasına da özen gösterilmelidir. Pis su ile yapılan temizlik hem eşyalara hem de makinenin iç aksanına bir süre sonra zarar verecektir.
  4. Kullandığınız elektrik tesisatı da önemli bir etkendir. Uygun voltaja sahip olan elektrik hattınızın topraklama yapmayan bir priz ile bağlanmaması uygundur. Hem makinenizin ömrünü kısaltabilir hem de normal düzen içinde çalışırken istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Mutlaka her düzeneğin tesisatçınız tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.
  5. Sadece arıza konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda değil aynı zamanda evinizde bulunan makinenizin bakımında da Üsküdar Arçelik servisi ile iletişim halinde olmalısınız. Her zaman düzenli olarak bakımlarınızın yapılması ve hataların en aza indirilmesi için 2 yılda bir servis yetkililerinden yardım talep etmelisiniz.
Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.