Can Dostum

Çok zengin bіr aristokrat olan Philippe bіr yamaç paraşütü kazası sonrası felç geçirir ve boyundan aşağısı tamamen hissizleşir. Driss ise hapishaneden henüz yeni çıkmış bіr işsizdir. Philippe 7 gün 24…
Can Dostum

Çok varlıklı bіr aristokrat olan Philippe bіr yamaç paraşütü kazası sonrası felç geçirir ve boyundan aşağısı ayrıntılarıyla hissizleşir. Driss ise hapishaneden demin yeni çıkmış bіr işsizdir. Philippe 7 gün 24 saat her tarafında bakımını üstlenmesi için Driss’i evine yatılı yardımcı olarak alınca ikisinin de dünyası değişecektir. Alışılagelmiş koşullar aşağı hiçbіr vakit alt yana gelmeyecek bu ikili iyisiyle kötüsüyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlarlar.

Fransa’da geçtiğimiz kasım ayında vizyona giren film, hayatta bіr noktadan daha sonra kültür ve derslik farklılıklarının ortadan kalkması temasına odaklanan ve dram-mizah arasında kesik kesik bіr yapım. Fransız sinemacılar Olivier Nakache ve Eric Toledano’nun beraber yazıp yönettiği filmin başrollerinde ise François Cluzet ve Omar Sy var.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.