Cep Telefonun Sağlığa Zararları Nelerdir ?

Cep telefonu beyin hücrelerime zarar veriyor. ABD li bir doktor Devra Davis cep telefonunun yaydığı radyasyonu beyin direk emer bu yüzden beyinde ki mikro organizmalar ölmeye başlar. Cep telefonlarında bağışıklık sistemini onaran kan hücrelerine saç köklerine zarar verdiğini söyleyen Davis kulağa yakın olduğunda 50 dakikadan fazla tutulmaması gerekiğini önemle vurgulamaktadır. Telefonlar kadar baz istasonları da tehlikelidir. Türkiye de baz istasyonlarının yaşam yerinden uzak yerlere kurulması amacıyla konuşma düzenlemiştir. Gazi üniversitesi Profesör doktoru Nesrin Seyhan da Türkiye de baz istasyonu yerleştirme için en iyi yeri tespit etmesi ve insanların onlarla da direk temas kurmaması için elinden geldiğini yaptığı ve girişimlerde bulunduğunun altını çizmiştir. Alınabilecek önlemler: * Cep telefonumuzu olabildiğince vücudunuza ve başınıza tutmamalıyız * Cep telefonu ile konuşurken haporlorde veya kulalıkla
Cep Telefonun Sağlığa Zararları Nelerdir ?

Cep telefonu beyin hücrelerime zarar veriyor. ABD li bir doktor Devra Davis cep telefonunun yaydığı radyasyonu beyin direk emer bu yüzden beyinde ki mikro organizmalar ölmeye başlar. Cep telefonlarında bağışıklık sistemini onaran kan hücrelerine saç köklerine zarar verdiğini söyleyen Davis kulağa yakın olduğunda 50 dakikadan fazla tutulmaması gerekiğini önemle vurgulamaktadır. Telefonlar kadar baz istasonları da tehlikelidir. Türkiye de baz istasyonlarının yaşam yerinden uzak yerlere kurulması amacıyla konuşma düzenlemiştir. Gazi üniversitesi Profesör doktoru Nesrin Seyhan da Türkiye de baz istasyonu yerleştirme için en iyi yeri tespit etmesi ve insanların onlarla da direk temas kurmaması için elinden geldiğini yaptığı ve girişimlerde bulunduğunun altını çizmiştir.

Alınabilecek önlemler:

* Cep telefonumuzu olabildiğince vücudunuza ve başınıza tutmamalıyız

* Cep telefonu ile konuşurken haporlorde veya kulalıkla konuşmalıyız.

* Olabildiğince sabit hat telefonlarını kullanmalıyız

* Cep telefonunu olabildiğince cebimiz de ve kalbimize yakın yerlerde tutmamalıyız.

* Telefon kullanmadığımız durumlarda bile radyasyon yaymaya devam eder. Bu yüzden beyin, kalp, cebimizde tutmamaya önem göstermeliyiz.

* Cep telefonu çekmediği veya az çektiği durumlarda daha hızlı çalışır ve daha fazla radyasyon yayar.

* Cep telefonunu küçük çocuklardan uzak tutmalıyız. Radyasyon küçük çocuklarda daha fazla etki gösterir.

* Hamile kadınlar olabildikçe telefon kullanmamalıdırlar. Daha anne karnındaki bebeğin radyasyondan uzak tutulması gerekmektedir.

* Uyurken telefonu başka bir odaya kapatarak koymalıyız. Biz uyuyor olabiliriz ama telefonda bizle bir uyumaz. O yüzden telefonu kapatın ve başka bir odaya koyun. Bir önceki yazımız Sıgaranın zararları nelerdir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. KKupaoglu 6 Ağustos 2016 Reply