Çölde Kutup Ayısı

Oscar’a Belçika’dan aday olan Çölde Kutup Ayısı, küçük bіr kasabada fakir ve cahil babası ve üç amcasıyla yaşayan on üç yaşındaki Gunther’in ıstıraplı ergenliğe geçiş hikâyesini anlatıyor. Gunther bab…
Çölde Kutup Ayısı

Oscar’a Belçika’dan namzet olan Çölde Direk Ayısı, ufak bіr kasabada yoksul ve cahil babası ve üç amcasıyla yaşamış on üç yaşındaki Gunther’in ıstıraplı ergenliğe geçiş hikâyesini anlatıyor. Gunther baba evinde her gün fazlaca alkol, kadın, uygun olmayan koşul ve aylaklıkla aleyhinde karşıya kalır. görünen o ki o da gelecekte benzer kaderi paylaşacaktır. Acaba bu talihsizlikten kurtulmayı başarabilecek midir? Oyuncuları ve teknik ekibinin deniz kenarında bisiklete çıplak binerek Cannes’ı çalkaladığı bu komedi, bu dehşet ailenin hiçbіr berbat anını ıskalamıyor. Filmin, 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali “Altın Lale Milletlerarası Müsabaka Ödülü”nü kazandığını hatırlatalım.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.