Daha Hızlı Chrome Tarayıcısı İçin Öneriler

Chrome kullanıcılarının cheromeyi hızlandırması mümkündür. Chrome da ki uygulama ve eklentiler geç açılmasına ve yavaş hareket etmesine sebep olur bu yüzden kullanmadığımız uygulama ve eklentileri kaldırmalıyız tabi bunun dışında başka yapmamız gereknler de var gelin beraber bakalım. 1-) Dokunmatik Ekranlar: Eğer dokunmatik ekranlı bir bilgisayardan cherome kullanıyorsanız cherome için dokunmatik uygulaması olmadığını düşünün ve bu büyük bir performans kaybına sebep olur. Bu durumu düzeltmek için ve chromunuzu dokunmatik ekranla uyumlu yapmak için chrome://flags gidin ve ayarlar kısmından dokunmatiği etkinleştirin. Bu sayede chromu nin daha düzgün ve performanslı çalıştığını göreceksiniz. 2-) Uzun Sayfalar: İnternette dolaşırken çok uzun sayfalar çıkar karşımıza buda daha fazla Ram kullanımına işarettir.  Buda chromenin yavaşlamasına sebep olur. Uzun sayfaları kolaylıkla açabilmek için chrome://flags sayfasında kaydırma tahminini etkileştirin.
Daha Hızlı Chrome Tarayıcısı İçin Öneriler

Chrome kullanıcılarının cheromeyi hızlandırması mümkündür. Chrome da ki uygulama ve eklentiler geç açılmasına ve yavaş hareket etmesine sebep olur bu yüzden kullanmadığımız uygulama ve eklentileri kaldırmalıyız tabi bunun dışında başka yapmamız gereknler de var gelin beraber bakalım.

1-) Dokunmatik Ekranlar: Eğer dokunmatik ekranlı bir bilgisayardan cherome kullanıyorsanız cherome için dokunmatik uygulaması olmadığını düşünün ve bu büyük bir performans kaybına sebep olur. Bu durumu düzeltmek için ve chromunuzu dokunmatik ekranla uyumlu yapmak için chrome://flags gidin ve ayarlar kısmından dokunmatiği etkinleştirin. Bu sayede chromu nin daha düzgün ve performanslı çalıştığını göreceksiniz.

2-) Uzun Sayfalar: İnternette dolaşırken çok uzun sayfalar çıkar karşımıza buda daha fazla Ram kullanımına işarettir.  Buda chromenin yavaşlamasına sebep olur. Uzun sayfaları kolaylıkla açabilmek için chrome://flags sayfasında kaydırma tahminini etkileştirin. Bu ayardan sonra uzun sayfalar chrome sıkıntı yaşatmayacaktır.

3-) Hızlı Pencere Kapatma: Sayfalar arasın da geçiş yapıyorken sekmeleri kapatmaz çok vaktinizi alıyorsa bununda kolay bir yolu var. Ayarlar kısmında Hızlı sekme/pencere kapatmayı etkinleştir ve çık. Bundan sonra sekmeler arasında hızlı ve sıkıntısız bir şekilde dolaşabilirsiniz.

4-) Uygulamaları Kaldırın:  Cherome da uygulamalar bölümün de ki uygulamarı kaldırın. Bu uygulamaları ben yüklemedim diyorsanız sayfalarda dolaşıyorken size yanlışlıkla tıkladığınızda yüklene biliyor. Sırf sayfa yönlendirme amaçlı oluyor. Yüklediğiniz programlarda toolbar veya uygulama yüklüyor sebebi ise reklam amaçlıdır. O yüzden arada uygulamalar girip kontrol etmek lazım.

5-) Sayfaları Hızlı Yüklemek: Cherome girdiğiniz bütün sitelerin içeriğini normalden daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir. Bunun için ayarlardan>gelişmiş ayarlar>sayfaları daha hızlı yüklemek seçeneğini etkin hale getirin. Bu ayardan sonra sayfaların daha hızlı yüklendiğini göreceksiniz.

6-) Tarayıcı Geçmişini Temizleyin: Tarayıcı geçmişi boş yere hafıza harcar ve chrome nin yavaşlamasına sebep olur. Bu yüzden aklınıza geldikçe geçmişi temizleyin.

7-) Kullandığınız Eklentiler:  Diğer bir tanımıyla plug-in, Flaş player gibi uygulamaları ifade eder. Kullanmadıklarımı devre dışı yaparsak cherome açılışında yüksek bir performans artışı görebiliriz.

😎 Temizlik Programları Kullanın:  Ccleaner gibi tarayıcıdaki gereksiz dosyaları silecek ve tarayıcıdaki hataları düzeltecek bu tür güzel yazılımları düzenli olarak kullanmalıyız. Ayrıca Ccleaner sadece chrome için değil tüm tarayıcalar için geçerlidir.

9-) Kısayolları Kullanın: Kısayolları kullanmak çok kullandığınız sitelere çabuk erişmenizi sağlar.

10-) Başlangıç Sayfası: Başlangıç sayfasını en çok kullandığınız site olarak dizayn ederek zaman kaybından kurtulabilirsiniz.

Sizlerde bu tarz bilgileri http://www.yenibirbilgi.com sitesinden okuyabilirsiniz. Dilerseniz benzer bilgileri Teknoloji bilgileri kategorisine girerek ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. teknolojizamani 6 Ağustos 2016 Reply