Dörtlü

Cissy, Reginald ve Wilfred emekli müzisyenler için tahsis edilen konforlu bіr evde yaşamaktadırlar. Her yılın 10 Ekim tarihinde Giuseppe Verdi’nin doğum gününü kutlamak için bіr konser düzenlenir ve b…
Dörtlü

Cissy, Reginald ve Wilfred emekli müzisyenler için atama edilen konforlu bіr evde yaşamaktadırlar. Her yılın 10 Ekim tarihinde Giuseppe Verdi’nin doğum gününü hatırasına yapmak için bіr konser düzenlenir ve bağış toplanır. Üç müzisyen de bu etkinliğe katılmaktadır. Konser, senenin en manâlı olayıdır ve herkes sabırsızlıkla bu günü beklemektedir. Fakat bu yıl bіr değiştirme laf konusudur. bіr zamanlar Reginald ile evli olan Jean isimli müzisyen de bu eve taşınır ve bu nedenle bütün dengeler başaşağı olur. Halen daha genç ve manâlı olduğu zamanlardaki gibi davranan Jean, şarkı söylemeyi de ısrarla reddetmektedir. Geçmişteki güzel hatıralarının yerini bölge can sıkıcı ve hazin anılar, senenin en manâlı olayının başarısını da gölgelemek üzeredir.

Ressam aktör Dustin Hoffman’ın ilk kez yönetmenlik koltuğunda görüyoruz. Filmin senaryosu ise ünlü senarist Ronald Harwood’un tiyatro oyunundan kendisi göre uyarlandı.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.