Dudak ve yüz dolgusu

Dudak dolgusu ardından hastalar 30 dakikalık bir gözetimin ardından günlük aktivitelerine devam edebilmektedir. Ancak ödem nedeni ile işlemin ardından 1 saat boyunca herhangi bir şey yemeleri ve içmeleri önerilmemektedir.
Dudak ve yüz dolgusu

Dudak Dolgusu, dolgu uygulamaları içerisinde son dönemlerde en sık tercih edilen ve en önemlisi de doğal bir görünüm kazandırmasından dolayı sıklıkla kliniğimizde uygulanmaktadır. Dudaklar yapısında var olan damarlar ve hareketli bir bölge olmasından dolayı son derece dikkatli bir şekilde ve mutlaka uzmanlar tarafından kliniklerde ya da hastane ortamlarında uygulanmalıdır.

Dudak dolgusuna dair!

Dudak dolgusu uygulamasında ilk uygulama yapılacak alan mutlaka dudak kalbi olarak adlandırılan orta kısımdır. Daha sonrasında buraya uygun olacak dozlarda işleme devam edilmelidir. Aksi halde olabilecek herhangi bir simetrisiz görünüm istenmeyen görüntülere neden olabilmektedir. Dudak dolgusu sayesinde küçük görünen dudakların daha hacimli görünmesi sağlanabilmektedir.

Dudak dolgusu hangi amaçlar ile kullanılır?

Dudakların daha dolgun ve hacimli görünmesinde, dudak kontörünün daha da belirgin olmasında, asimetri sorunu olan dudaklarda, dudak sarkmalarının toparlanmasında ve hassas dudak çizgilerinin belirginleştirilmesinde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

Uygulama sonrasında yapılması gerekenler!

Dudak dolgusu ardından hastalar 30 dakikalık bir gözetimin ardından günlük aktivitelerine devam edebilmektedir. Ancak ödem nedeni ile işlemin ardından 1 saat boyunca herhangi bir şey yemeleri ve içmeleri önerilmemektedir.

Yüz Dolgusu uygulaması da yine Doktor Mustafa Karataş ve ekibi tarafından kliniklerinde uygulanmakta olan bir diğer dolgu uygulamalarından biridir. Yüz dolgusu aslında oldukça geniş bir uygulama alanına sahiptir. Örneğin kişilerin yanaklarının toparlanmasında da uygulanabildiği gibi göz çevresi, alın bölgesi ve hatta son dönemlerde burun bölgesine bile uygulanabilmektedir.

Yüz dolgusu neden yapılır?

Yüz dolgusu uygulaması ardından oldukça kısa bir sürede kişiler çok daha genç bir görünüm elde eder. Ayrıca yüzdeki yorgun ifade de kısa sürede ortadan kaybolur. Kişilerin yıllar içerisinde cildinde yer alan kollajenler azalır ve hatta zamanla yok olmaya başlar. Bu durum da yüzde kırışıklıklara ve sarkmalara neden olur. Bu durumlarda da acısız ve etkili bir şekilde uygulanan yüz dolgusuna başvurulabilir. Ayrıca yüz dolgusu ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de kullanılabilmektedir.

Yüz ve dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi ve randevu için www.drmustafakaratas.com’u tıklayın!

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.