Düello

Takashi Miike, ‘spagetti western’ tarzı filmlere hürmeten, popüler Japon yemeğinin adını verdiği ‘Sukiyaki Western’i icat etti. 12. yüzyıldaki Genpei klan savaşları sırasında geçen filmin gerçeküstü d…
Düello

Takashi Miike, ‘spagetti western’ tarzı filmlere hatrına, popüler Japon yemeğinin adını verdiği ‘Sukiyaki Western’i buluş etti. 12. yüzyıldaki Genpei klan savaşları esnasında geçen filmin gerçeküstü dünyası, kovboy filmi temasıyla Japon dönem filmlerini birleştiriyor; filmde keza, Quentin Tarantino da kısa bіr rolde görünüyor. Beyazlardan Genji ve Kırmızılardan Heike bu sefer fakir bіr dağ kasabasında, efsanevi bіr hazineyi ararken karşı karşıya gelirler. Tanrı vergisi bіr atıcılık yeteneği olan yalnız bіr silahşör de kasabaya gelince cümbür cemaat onun hangi çeteye katılacağını merak eder. Bu şart sonunda şiddetli bіr zor gösterisiyle patladığında, aşağılık hileler, ihanet, şehvet ve aşk çarpışmaya başlayacaktır.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.