Dünya Savaşı Z Film Özeti

Yönetmenliğini Marc Forster’ın yaptığı başrolde Brad Pitt’in oynadığı Dünya Savaşı Z filmi 21 Ağustos 2013 tarihinde vizyona girdi. Filmin süresi 116 dakika olup aksiyon, drama ve korku türlerini içinde barındırmaktadır. Filmin yapımcı firmaları Plan B Entertainment ve Apparatus Productions’dır. . Film En İyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Film Ödülü almıştır. Filmin içeriğinde ise Brat Pitt Gerry karakterini eşini ise Mireille Enos filmdeki adıyla Karin canlandırmaktadır. Bu ailenin iki kız çocuğu vardır. Gerry bir gün ailesiyle seyahat ederken trafiğe takılır ve işlerin pekte iyiye gittiği söylenilemez. Gerry merak ederek arabadan iner ve bir anda patlama sesi duyulur. Tehlike hızla yaklaşmaktadır. Eski Birleşmiş Milletler araştırmacısı olan Gerry ailesini bu durumdan korumak için güvenli bir bölgeye yerleştirir. Filmin asıl konusu insanları zombiye dönüştüren
Dünya Savaşı Z Film Özeti

Yönetmenliğini Marc Forster’ın yaptığı başrolde Brad Pitt’in oynadığı Dünya Savaşı Z filmi 21 Ağustos 2013 tarihinde vizyona girdi. Filmin süresi 116 dakika olup aksiyon, drama ve korku türlerini içinde barındırmaktadır. Filmin yapımcı firmaları Plan B Entertainment ve Apparatus Productions’dır. . Film En İyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Film Ödülü almıştır. Filmin içeriğinde ise Brat Pitt Gerry karakterini eşini ise Mireille Enos filmdeki adıyla Karin canlandırmaktadır. Bu ailenin iki kız çocuğu vardır. Gerry bir gün ailesiyle seyahat ederken trafiğe takılır ve işlerin pekte iyiye gittiği söylenilemez. Gerry merak ederek arabadan iner ve bir anda patlama sesi duyulur. Tehlike hızla yaklaşmaktadır. Eski Birleşmiş Milletler araştırmacısı olan Gerry ailesini bu durumdan korumak için güvenli bir bölgeye yerleştirir. Filmin asıl konusu insanları zombiye dönüştüren salgının hızla yayılması. Salgın başladıktan sonra insanlığın sonra ermesi için 87 günleri bulunmaktadır. Ailesini güvenli bölgeye yerleştiren gerry dünyayı kurtarmak için Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri yardımcısı tarafından görevine çağırılıyor.

dunya-savasi-z-filmiKarısının da onayını alan gerry görevinin başına gidiyor. Isırılan insanların tam 12 saniye zamanları bulunuyor. Sonrasında enfeksiyon vücuda yayılarak sizde zombi oluyorsunuz. Ve tek amacınız saldırıp ısıracak birilerini aramak oluyor. En ufak bir seste sesin kaynağına yöneliyorsunuz. Gerry helikopterle ailesini tahliye ettikten sonra oradan bir ekiple ayrılıyor. Amaçları salgının çıktığı merkezi bulmak. İlk gittikleri yer Kuzey Kore’deki askeri kamp oradan İsrail’e oradan da Galler’deki araştırma merkezine. Bu yolculukta birçok tehlikeler atlatan gerry, salgının en güçlü tarafına bakarak arkasındaki zayıflığı tespit etmeye çalışıyor. Son olarak uçağın düşmesiyle oradan sağ kurtulan gerry Dünya Sağlık Örgütüne götürülüyor. Yaralanan gerry orada tedavi edilerek çalışmasına orda devam ediyor. Sonunda amacına ulaşan gerry ülkeyi kurtararak ailesine geri kavuşuyor. İngiltere ağırlıklı dört ülkede çekilen filmde dijital görüntü etkilerini olabildiğince çok sayıda gerçek insan kullanarak dengelenmeye çalışılmıştır.

dunya savasi filmi ozeti

Bir önceki makalemiz olan Elma sirkesi ile cilt lekelerini gidermek mümkün mü ? adlı yazımızı izleyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.