Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma Yöntemleri

Teknoloji ilerledikçe sürekli yeni model telefon almak istiyoruz. Eski telefondaki bilgileri taşımak biraz sıkıntılı oluyor. Bu günkü konumuz size veri aktarmanın kolay yolları. Hangisi hoşunuza giderse onu uygulayın.  Telefondan telefona rehber aktarma işlemlerini sıra ile anlatalım; 1-) Device Switch: Blackbarry 10 işletim işletim sistemi kullanan telefonlarda rehber ve takvim aktarmaya yarıyor. İki telefonu da aynı wifi ye bağlayarak android ve blackbarry telefonları arasında veri alış verişi yapabiliyor. Kolaylıkla veri aktarımı sağlıyor. 2-) İdrive Lite: Blackbarry, ios ve android hepsinde sorunsuz olarak çalışıyor. Tüm telefonlar arasında rehber aktarmaya yarıyor. Uygulamanın çalışması için aktarma işlemi yapılacak 2 telefona da uygulamayı kuruyoruz. İki telefona da bu uygulamayı kurduktan sonra aynı bilgiler ile giriş yapıyoruz ve rehber istediğiniz telefona aktarılıyor. Hızlı ve kolay bir
Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma Yöntemleri

Teknoloji ilerledikçe sürekli yeni model telefon almak istiyoruz. Eski telefondaki bilgileri taşımak biraz sıkıntılı oluyor. Bu günkü konumuz size veri aktarmanın kolay yolları. Hangisi hoşunuza giderse onu uygulayın.  Telefondan telefona rehber aktarma işlemlerini sıra ile anlatalım;

1-) Device Switch: Blackbarry 10 işletim işletim sistemi kullanan telefonlarda rehber ve takvim aktarmaya yarıyor. İki telefonu da aynı wifi ye bağlayarak android ve blackbarry telefonları arasında veri alış verişi yapabiliyor. Kolaylıkla veri aktarımı sağlıyor.

2-) İdrive Lite: Blackbarry, ios ve android hepsinde sorunsuz olarak çalışıyor. Tüm telefonlar arasında rehber aktarmaya yarıyor. Uygulamanın çalışması için aktarma işlemi yapılacak 2 telefona da uygulamayı kuruyoruz. İki telefona da bu uygulamayı kurduktan sonra aynı bilgiler ile giriş yapıyoruz ve rehber istediğiniz telefona aktarılıyor. Hızlı ve kolay bir veri alışverişine sahip bir programdır.

3-) Mobo Daemon: Android akıllı telefona iostaki verileri taşımak için kullanılan bir uygulamadır. Rehber, müzik, sms, duvar kâğıtları ve resim aktarmaya yarıyor.

4-) Türkcell Yedek: Şimdiye kadar veri aktarma için olan tüm uygulamalar arasında en çok tutulanı Türkcell yedek. Türkcell kullanıcısıysanız bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

5-) Lumia Serisi Telefonlar da Veri Aktarma: Lumia serisi telefonlarda veri aktarma kendi özelliği olarak bulunmaktadır. Eski ve yeni telefonunuzun bluetoot’ unu açarak ayarlardan verilerimi aktar diyerek verilerinizi aktara bilirsiniz.

6-) Htc Marka Telefonlar da Veri Aktarma: Htc marka telefonlarda ayarlara girerek verilerimi aktar demeniz yetiyor. Bluetoot ile tüm verileri aktara biliyor

7-) Hotmail, Gmail ile Mail Adresini Kullanarak Veri Aktarma:

Bu yöntem çoğu akıllı telefon da yapılabilmekte. Verilerinizi hotmail, gmail gibi mail adreslerine yedekleler ve yeni telefonunuzda bu hesaplara giriş yaptığınızda senkronize etiğinizde veriler telefonunuza gelecektir.

😎 Simkart Kullanarak Rehber Aktarma: Eski telefondaki kişileri simkarta taşıyıp yeni telefona taşıdığınız sim kartı takın ve kişileri sim karttan telefon hafızasına taşıyın ve rehber yeni telefonunuza aktarılmış olsun.

9-) Gsm Oparatörleri: Gsm operatörlerine giderek verileriniz aktarmak istediğinizi söyleyin ve keyfinize bakın onlar halledip size geri teslim ederler.

10-) Samsung kies İle Veri Aktarma: Samsung kies’i bilgisayarınıza kurun ve telefonunuzu samsung kiese bağlayın sonra yedekleme alın ve yeni telefonunuzu yine samsung kiese bağlayarak aldığınız yedeği geri yükleyin.

Sizlerde bu yöntemlerden biri ile telefondan telefona rehber aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Osmanlı tarihindeki ilginç yasaklar başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.