Ge(n)ç Çıraklar

Billy ve Nick bіr şirketin pazarlama departmanında çalışan ve dijital dünyanın yeniliklerine ayak uydurmakta zorlanan iki pazarlama elemanıdır. Nihayetinde beklenen olur ve işlerinden kovulurlar. İşsi…
Ge(n)ç Çıraklar

Billy ve Nick bіr şirketin pazarlama departmanında çalışan ve dijital dünyanın yeniliklerine etap uydurmakta zorlanan iki pazarlama elemanıdır. Nihayetinde beklenen olur ve işlerinden kovulurlar. İşsizlik sorunuyla baş etmeye çalışan ikili, bіr plan yaparak medya devi Google’ın stajyerlik pozisyonlarına başvuruda bulunurlar. Mülakata ve eğitim programına yoğun bіr dilekçe olmaktadır ve başvurada bulunanların küçük bіr kısmı, yalnızca bu konuda çok akıllı olanlar kabul edilmektedir. Başvurada bulunanlarla karşısında karşıya gelen ikili, eğitim programındaki herkesin sanki yaşlarındaki gençler olduğunu ve hepsinin alanında bilirkişi olduğunu fark eder. Kendi farklarını ve tecrübelerini kanıtlamaya çalışırlar ve kıyasıya bіr rekabet başlar. Dahası Billy ve Nick bu süreçte birbirleriyle de rekabet etmek zorunda kalır.

Komedi türündeki filmin başrollerini Owen Wilson ve Vince Vaughn paylaşırken, yönetmenliğini en son Çelik Yumruklar’a imza atmış olan Shawn Levy üstleniyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.