Gran Torino

Geçimsiz moruk Walt Kowalsky, huysuz bіr yaşlı adamdır. İhtiyar Walt hala savaşın negatif etkilerinden kurtulamamıştır. Kore’nin çorak topraklarında gazi ünvanını edinmiş fаkаt pek çok şeyi de Asya’da b…
Gran Torino

Geçimsiz moruk Walt Kowalsky, geçimsiz bіr yaşlı adamdır. Yaşlı Walt hala savaşın negatif etkilerinden kurtulamamıştır. Kore’nin verimsiz topraklarında gazi ünvanını edinmiş fаkаt o kadar çok şeyi de Asya’da bırakmıştır. Film, Korelilere ön yargılı muhafazakar bіr Amerikalı ile baskı katlandığı alt komşusu Uzakdoğulu Thao arasındaki şirin arkadaşlığı konu ediniyor. Birincil başlarda gerilimli başlasa da, ilerleyen süreçte artan dostlukları bіr fazla önyargının parçalanması ile muhtemel olabiliyor. Filmin asıl gelişimi Kowalski ’nin böylece değerli nesnesi 1972 model Gran Torino ’nun Thao kadar çalınmaya teşebbüs edilmesiyle tetikleniyor.

Thao ’yu kendi usüllerine göre eğitmek isteyen ve çocuğu cezalandıran Kowalski, ardından farkında olmadan genç adama bіr sorununu halletmesinde muavin olur. giderken Thao ’nun akrabaları Hmong ailesi göre hediyelere boğulan Kowalski zamanla bu Uzakdoğulu aileyle yakınlaşacak, aralarında benzersiz bіr senet oluşacaktır. Sinemayı sinema yapan isimlerden biri olan Clint Eastwood kadar çekilen film, efsanevi ismin unutulmaz oyunculuklarından birine de ev sahipliği yapıyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.