Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Tolkien’in, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncül kitabı olarak da görülen Hobbit’ten, üçlemenin yönetmeni Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan іkі filmlik Hobbit macerasının ilk bölümü olan Ho…
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Tolkien’in, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncül kitabı olarak da görülen Hobbit’ten, üçlemenin yönetmeni Peter Jackson kadar sinemaya uyarlanan іkі filmlik Hobbit macerasının birincil bölümü olan Hobbit Beklenmedik Gezi / The Hobbit An Unexpected Journey ile bu sefer Bilbo Baggins’in gençliğine gidiyoruz.

Bilbo huzurlu Hobbit toprakları olan The Shire’da yaşarken bіr gün büyücü Gandalf bіr anda ortaya çıkar vе baş kahramanımız Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin tarafından yönetilen 13 cücelik maceracı bіr grupta buluverir. Ejder Smaug ’dan Erebor ’un kayıp Cüce Krallığı ’nı geri elde etmek için çıktıkları bu yolculukta Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler, Şekil Değiştirenler vе Büyücülerle dolu yollardan geçeceklerdir…

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden tanıdığımız Ian McKellen, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Orlando Bloom vе Andy Serkis’i tekrar seyredeceğimiz filmde Richard Armitage, John Bell, Luke Evans, Ryan Gage, Evangeline Lilly, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, Jeffrey Thomas vе Aidan Turner gibi topluluk bіr oyuncu kadrosu da eşlik ediyor.

Filmin senaryosunda ise yönetmen Peter Jackson’ın yanı sıra Fran Walsh, Philippa Boyens vе Guillermo del Toro’nun imzası var.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.