iOS 9 Nasıl Yüklenir? – Bilgi Paylaşım

İos eski ismiyle iphone os olarak ta bilinir.  Apple’nin iphone için geliştirdiği fakat sonradan İpod Touch ve İpad’de kullanmaya başladığı bir işletim sistemidir. İos içinde 4 katmandan oluşmaktadır. Bunlar core servisleri, core os tabakası, medya tabakası ve cocoa touch tabakası. İos kurulumu için 500 MB lik bir hafıza harcar. Öncelikle hangi apple ürününe ios 9 kuracağınızı seçin. Hangi İphone Modellerine İOS 9 Yüklenebilir: İos bundan 4 sene öncesi İOS 5 ile piyasaya sunulan İphone 4s ve sonraki tüm serilerine yüklenebilir. Yani İphone4s, İphone5, İphone5c, İphone5s, İphone6, İphone6s, İphone6 plus, İphone se medelli tüm telefonlara ios 9 yüklenebilir. Hangi İpod Modellerine İOS 9 Yüklenebilir: İos 9 ipad 2 sonrasında piyasaya sunulan tüm ipad modellerine yüklenebilir. Yani İpad 2, İpad 3, İpad4,
iOS 9 Nasıl Yüklenir? – Bilgi Paylaşım

İos eski ismiyle iphone os olarak ta bilinir.  Apple’nin iphone için geliştirdiği fakat sonradan İpod Touch ve İpad’de kullanmaya başladığı bir işletim sistemidir. İos içinde 4 katmandan oluşmaktadır. Bunlar core servisleri, core os tabakası, medya tabakası ve cocoa touch tabakası. İos kurulumu için 500 MB lik bir hafıza harcar. Öncelikle hangi apple ürününe ios 9 kuracağınızı seçin.

Hangi İphone Modellerine İOS 9 Yüklenebilir:

İos bundan 4 sene öncesi İOS 5 ile piyasaya sunulan İphone 4s ve sonraki tüm serilerine yüklenebilir. Yani İphone4s, İphone5, İphone5c, İphone5s, İphone6, İphone6s, İphone6 plus, İphone se medelli tüm telefonlara ios 9 yüklenebilir.

Hangi İpod Modellerine İOS 9 Yüklenebilir:

İos 9 ipad 2 sonrasında piyasaya sunulan tüm ipad modellerine yüklenebilir. Yani İpad 2, İpad 3, İpad4, İpad mini, İpad mini 2, İpad mini 3, İpad Air ve İpad Air 2 modellerinin hepsine İos 9 sıkıntısız bir şekilde yüklenebilir.

İos 9 Boyutu Nekadar:

İos9 applenin eski sürümüne göre ios 8 e göre daha küçük boyutta geliyor. 4 GB den fazla olan ios 8 yeni sürümü ios9 da 1,3 buyutundadır.

İos9 yüklemek için önce ayarlara girerek genel> yazılım güncelleme bölümüne girerek güncelleştirme işlemini başlatabilirsiniz.

Eğer ki apple ürününüzün wifi si arızalı ya da bozuksa bilgisayarınıza itunes programını indirin. Sonra telefonunuzu itunes’e bağlayın. İtunes programında güncelleştirmeleri denetle diyerek ios 9 u yükleyebilirsiniz. Yeni İos sürümünüz hayırlı olsun.

Bir önceki yazımız olan Besin piramidi nedir başlıklı makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

 

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.