iPhone’un Pil Ömrünü Uzatacak 4 İpucu

İlk akla gelen yöntemler artık hepimizin az çok bildiği şeylerdir. Şarjımızın bitmemesi için iphone’umuzun ekran parlaklığını düşürüyor, 3G, 4,5G, wifi ve bluetooth’u kapatıyoruz. Hatta e-posta kontrol sıklığımızı bile azaltmamıza rağmen hala pilimiz hızlı tükeniyorsa, belki de çözümü başka yerlerde aramalıyız.   Konum kullanımı: En çok şarjı başta gps(konum) kullanıyor. Konum kullanan uygulamaları kapatmalıyız. Arka planda çalışan uygulamalar: Biz farkında olmasak da facebook, twitter, whatsapp ve benzeri uygulamaları kullanıyorken aynı zamanda arka planda çalışan uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan kullanmadıklarımızı kapatırsak iphone’un pil ömrünü biraz daha arttırmış oluyoruz. 3.Bildirimler: Telefona gelen bildirimler dahi şarjın azalmasına etki eder. Bu bildirimler bize hem internet paketi kaybına hemde pil ömrü kaybına neden olur. Bu yüzden olabildiğince uygulamaların bildirimlerini kapatmalıyız. 4.Handoff: Mac’imde yazdığım mesajı, e-postayı ve
iPhone’un Pil Ömrünü Uzatacak 4 İpucu

İlk akla gelen yöntemler artık hepimizin az çok bildiği şeylerdir. Şarjımızın bitmemesi için iphone’umuzun ekran parlaklığını düşürüyor, 3G, 4,5G, wifi ve bluetooth’u kapatıyoruz. Hatta e-posta kontrol sıklığımızı bile azaltmamıza rağmen hala pilimiz hızlı tükeniyorsa, belki de çözümü başka yerlerde aramalıyız.

 

  1. Konum kullanımı: En çok şarjı başta gps(konum) kullanıyor. Konum kullanan uygulamaları kapatmalıyız.
  2. Arka planda çalışan uygulamalar: Biz farkında olmasak da facebook, twitter, whatsapp ve benzeri uygulamaları kullanıyorken aynı zamanda arka planda çalışan uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan kullanmadıklarımızı kapatırsak iphone’un pil ömrünü biraz daha arttırmış oluyoruz.

3.Bildirimler: Telefona gelen bildirimler dahi şarjın azalmasına etki eder. Bu bildirimler bize hem internet paketi kaybına hemde pil ömrü kaybına neden olur. Bu yüzden olabildiğince uygulamaların bildirimlerini kapatmalıyız.

4.Handoff: Mac’imde yazdığım mesajı, e-postayı ve benzeri hareketleri iphone’umda kaldığım yerden devam edebiliyorum. Ancak bu işlemin olması için bluetooth sürekli açık olup yakındaki cihazları taraması lazım yani handoffu kapatmalıyız.

Not: Eğer bunları yaptıktan sonra hala pil ömrü hızlı bitiyorsa pil kullanımı ayarlarından en çok hangi uygulamalar pili kullanıyorsa onları devre dışı bırakmalıyız.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir;

Okaliptüs Yağının Faydaları Nelerdir?

Android Uygulamalar Bilgisayarda Nasıl Açılır?

Firefox Kısayolları

İnsan Gözü Kaç Megapikseldir?

GPS Nedir?

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.