Korku Efendisi

Herkes Aziz Nikolas’ı (Santa Claus) çocukların iyi kalpli dostu, hediye ve dilek taşıyıcısı olarak tanırken aslında o tam tersi vahşi ve zalim bіr karakterdir. Kana susamış bіr rahip olan Nikolas, hal…
Korku Efendisi

Herkes Aziz Nikolas’ı (Santa Claus) çocukların iyi kalpli dostu, hediye ve istek taşıyıcısı olarak tanırken doğrusu o tam tersi kaba ve zalim bіr karakterdir. Kana susamış bіr rahip olan Nikolas, halkın galeyana gelmesi sonucu hunharca öldürülür. Ama kabus bitmez ve 5 Aralık gecesi Nikolas intikam elde etmek için geri döner! Çocuklar artık onun için yaklaşık olarak bіr hasat tarlası gibidir!

Senariastliğini ve yönetmenliğini Dick Maas’ın üstlendiği Hollanda yapımı dehşet filmi, yurt dıştan eleştirmenlerden bol iltifat almış bіr yapım. Tribeca, Karlovy Vary Film Festivali gibi önemli festivalleri gezen üretim böylece fazla korku temalı festivalde de seyirciyle buluştu.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.