Korku

Film üç üniversite öğrencisinin insanların korkuları üzerine yaptıkları araştırmayı anlatan psikilojik gerilim hikayesi… Stephen yeni tanıştığı evinin alt katında tek başına yaşayan Quaid’in teklifi…
Korku

Film üç üniversite öğrencisinin insanların korkuları üzerine yaptıkları araştırmayı anlatan psikilojik gerilim hikayesi… Stephen yeni tanıştığı evinin alt katında tek başına yaşayan Quaid’in teklifiyle projenin içinde olmayı kabul eder. Stephen’in derslik arkadaşı güzel ve cana yakın Cheryl’de projeye katılır ve üçlü insanlarla en karanlık korkuları hakkında röportajlar yapmaya başlarlar. Stephen Grace kardeşini bіr trafik kazasında kaybetmiş ve daha sonraki hayatına kontrolsüz bіr şekilde devam etmektedir. Quaid ise saplantı halinde insan korkuları üzerinde çalışmaktadır. Ve Stephen’ın hayatını kendisi için harika derece değerli bіr araştırma olarak görmektedir. Stephen’ın derslik arkadaşı ve gizliden gizliye aşık olduğu Cheryl da ikiliye katılır. Üçlü insanların hayatlarını değiştiren bu içsel travmaları araştırmaya ve bununla ilgili bіr belgeli çekmeye başlarlar. Lakin Quaid arkadaşlarından varsayım edebileceklerinden daha büyük bіr sır saklamaktadır. Dread, Dehşet Edebiyatı’nda ses getiren İngiliz yazan Clive Barker’ın kısa hikayesinden uyarlandı. Başrolde gençlerin büyük ilgiyle karşıladığı Twilight filminin takdire değer oyuncusu Jackson Rathbone bulunuyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.