Larry Crowne

Oscar ödüllü Tom Hanks ve Julia Roberts, romantik ve iyimser bіr komedide bіr araya geliyor. Larry Crowne ’da, günümüz ekonomik durgunluğunun zorlukları yüzünden kendini yeniden keşfetmeye başlay…
Larry Crowne

Oscar ödüllü Tom Hanks ve Julia Roberts, romantik ve iyimser bіr komedide bіr araya geliyor. Larry Crowne ’da, günümüz ekonomik durgunluğunun zorlukları yüzünden kendini bitmiş keşfetmeye başlayan ve hayatında umulmadık şekilde yeni bіr dönem başlatan banal bіr insan konu ediliyor. Şirin ve saf Larry Crowne (Hanks) deniz kuvvetlerinden ayrıldığından beri çalıştığı şirkette küçülmeye gidilene dek süper bіr takım lideri olarak çalışmaktadır. İşsiz kalınca konut kredisini ödemekte zorlanan ve abes günlerinde ne yapacağını bilemeyen Larry, dostları ve arkadaşları Lamar (Cedric the Entertainer) ve B ’Ella (Taraji P. Henson) tavsiyelerine gereksinim duyar. Sonunda yeni bіr açılış için lokal üniversiteye gitmeye başlar. Doğu Vadisi Millet Üniversitesi ’nde Larry, genç öğrencilerden oluşan renkli bіr gruba katılılır. Bunların arasında kendilerine daha iyi bіr gelecek kurmaya çalışan hoş Talia (Gugu Mbatha-Raw) ve erkek arkadaşı Dell (Wilmer Valderrama) yer almaktadır. Kendisini de hayrete düşürecek şekilde, hitabet hocası Mercedes Tainot ’a (Roberts) aşık olur. Mercedes ayrıca öğretmenliğe keza de kocası Dean ’e (Bryan Cranston) karşısında olan ilgisini büyük ölçüde yitirmiştir. Mercedes, Larry ’deki değişimin ilham verici olduğunu görür. Mükemmel bіr başkalaşım geçiren bu orta yaşlardaki öğrencisine karşı gitgide artarak büyüyen ilgisini de red edemez. Haklı olarak hayatının durma noktasına geldiğini düşünen bu bayağı birey, hiç umulmadık bіr şey öğrenir. Değerli olduğunu düşündüğünüz her şey elinizden kayıp gittiyse, yaşamak için reel nedeninizi keşfedebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.