Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun Faydaları Limon yüksek C vitamini içeriğiyle antioksidan etkisi vardır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Sadece C vitamini olmayıp A ve B vitaminleri açısından da oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Limon içerisinde bulunan sitrik asit böbrek taşını azaltır özellikle soğuk kış aylarında yenilen bir dilim limon bizi hastalıklara karşı bağışıklık kazanmamıza yardımcı olur. Limonun faydaları saymakla bitmez örneğin vücuda çeviklik kazandırır güç verir ve iştah açar. Dişleri beyazlatma özelliği de bulunmaktadır. Damar sertliği bulunan insanlarda sertliği giderir, damarların esnemesine yardımcı olur. Kanı temizler. Yüz ve cilt temizliğinde de kullanılan limon sivilcelerin giderilmesine de yardımcı olur. Bazı insanlar limonun ekşiliğinden yakınsa da faydaları saymakla bitmez. Limonun Sağlığa Faydaları Yaraların iyileşmesi : Ciltte oluşan yaraların geç iyileşmesi C vitamini eksikliğindendir. Limon tüketen insanlarda
Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun Faydaları

Limon yüksek C vitamini içeriğiyle antioksidan etkisi vardır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Sadece C vitamini olmayıp A ve B vitaminleri açısından da oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Limon içerisinde bulunan sitrik asit böbrek taşını azaltır özellikle soğuk kış aylarında yenilen bir dilim limon bizi hastalıklara karşı bağışıklık kazanmamıza yardımcı olur.
limonun sagliga faydalari
Limonun faydaları saymakla bitmez örneğin vücuda çeviklik kazandırır güç verir ve iştah açar. Dişleri beyazlatma özelliği de bulunmaktadır. Damar sertliği bulunan insanlarda sertliği giderir, damarların esnemesine yardımcı olur. Kanı temizler. Yüz ve cilt temizliğinde de kullanılan limon sivilcelerin giderilmesine de yardımcı olur. Bazı insanlar limonun ekşiliğinden yakınsa da faydaları saymakla bitmez.

Limonun Sağlığa Faydaları

Yaraların iyileşmesi : Ciltte oluşan yaraların geç iyileşmesi C vitamini eksikliğindendir. Limon tüketen insanlarda bu tür kazalardan meydana gelen yaralar daha çabuk iyileşir.
Cilt bakımı : Evde doğal yollarla hazırlanan cilt bakım maskelerinde limonun etkisi çok fazladır. Güneş ve sivilce nedeniyle oluşan lekelerin görünümünü hafifletir, yüzdeki fazla yağı alır ve içerisindeki asit sayesinde ölü cilt hücrelerini temizleyerek cilde doğal bir parlaklık kazandırır.
Ağız temizliği : Nefesi tazeleyerek diş eti iltihaplarına, diş ağrılarına ve ağız kokusuna da birebir iyi gelir. Limon asit yüzünden diş minesine zarar verebilir bu yüzden limonu direk olarak dişe temas ettirmemek gerekir.
Limonun zararlari

Bir önceki yazımız olan ”Kivinin faydaları nelerdir” başlıklı makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.