Mourinho 15 yıl öncesine döndü

2001 yılında Portekiz Ligi ekiplerinden Uniao de Leiria’nın başına geçen Mourinho, yeni takımıyla beraber çıktığı ilk 8 maçta 14 puan toplamıştı.
Mourinho 15 yıl öncesine döndü

Jose Mourinho’nun Manchester United kariyeri beklediği gibi başlamadı. Portekizli teknik adam ilk 8 haftada sadece 14 puan topladı ve en kötü başlangıç performansını tekrarladı.
Adada ise Premier Lig tahminleri hiç bu yönde olmamıştı. Paul Pogba, Henrikh Mkhitaryan ve Eric Bailly gibi transferlerle Manchester United’a yaklaşık 145 milyon sterlin harcatan Jose Mourinho’nun henüz vadettiği takımı oluşturamadığından yakınıyorlar.
Dün gece Anfield’da alınan beraberliğini ardından ilk 8 hafta sonunda 14 puana ulaşabilen Portekizli teknik adam, kariyerin boyunca çalıştırdığı takımlarda ilk 8 hafta sonunda aldığı en kötü neticeyi tekrarladı. 2001 yılında Portekiz Ligi ekiplerinden Uniao de Leiria’nın başına geçen Mourinho, yeni takımıyla beraber çıktığı ilk 8 maçta 14 puan toplamıştı.

Van Gaal’in gerisinde kaldı

Geçtiğimiz sezon United’ın başındaki performansıyla yoğun eleştiri alan Louis van Gaal ise Premier Lig’in ilk 8 haftasında 16 puan toplamıştı. Portekizli teknik adam bu sezonki başlangıcıyla Van Gaal’in de gerisinde kaldı.
Jose Mourinho yönetimindeki Manchester United ligin 9. haftasında Chelsea deplasmanına çıkacak.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.