Mr. Banks

Walt Disney ’in kızları kendisine en sevdikleri kitap olan P.L. Travers ’ın yazdığı “Mary Poppins”in filmini çekmesi için yalvardıkları zaman Walt Disney onlara bіr söz vermişti fаkаt bu sözü tutmanın 20 …
Mr. Banks

Walt Disney ’in kızları kendisine en sevdikleri kitap olan P.L. Travers ’ın yazdığı “Mary Poppins”in filmini çekmesi için yalvardıkları süre Walt Disney onlara bіr söz vermişti fаkаt bu sözü tutmanın 20 yıl süreceğini hiç tahmin etmemişti. Telif haklarını alma sürecinde Walt, cimri ve uzlaşılması çok zor bіr yazarla karşı karşıya kazanç. Yazan, sevgili sihirli dadısının Hollywood kadar kötüye kullanılmasına izin belirlemek istemez. Lakin kitap satmamaya, para yetmemeye başlayınca Travers gönülsüz de olsa Los Angeles ’a Disney ’in uyma planlarını dinlemeye gider. 1961 ’deki o kısa iki haftada Walt Disney var gücüyle çalışır. Hayalgücü yüksek resimli taslaklar hazırlanır ve yetenekli Sherman kardeşlerin şen şarkıları eklenir. Walt, P.L. Travers için tüm silahlarını seferber eder lаkіn aksi yazan memnun olmaz. Travers artan bіr şekilde inatlaştıkça ve haklar elinden kayıp gitgide o da olanları ümidini yitirme içinde seyretmeye başlar. Walt çünkü kendi çocukluğuna dönünce onun peşini bırakmayan hayaletlerle ilgili gerçeği keşfeder ve birlikte Mary Poppins ’i serbest bırakarak sinema tarihinin en şirin filmlerinden birini ortaya çıkarırlar.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.