Mutlu Et Beni

1880 yılında Victoria dönemi Londra’sında meslektaşlarının ortaçağdan kalma uygulamaları karşısında hayal kırıklığına uğrayan genç bіr doktor olan Mortimer Granville uzun bіr süre iş bulamaz. Ta ki öz…
Mutlu Et Beni

1880 yılında Victoria dönemi Londra’sında meslektaşlarının ortaçağdan kalma uygulamaları aleyhinde düş kırıklığına uğrayan genç bіr hekim olan Mortimer Granville uzun bіr vakit iş bulamaz. Ta öyle özel vulva masajıyla kadınları deva olan Dr. Dalrymple’nin muayenesinde çalışmaya başlayıncaya değin. Histeri teşhisi konan kadınlar çare için Dr. Dalrymple’ın kapısının önünde uzun kuyruklar oluşturur, örnеğin Mortimer masajda işinin ehli olup çıkmıştır. Ama bіr vakit daha sonra mesleki bozulma yaşar ve vulva masajını otomatik olarak yapabilecek bіr aletin üstünde çalışmaya başlar. Bu buluş için çalışırken en yakın arkadaşı, sıra dışı mucit Edmund’dan da büyük takviye alır. İkili birlikte vibratörü icat ederler ve kadınlardan büyük takdir kazanırlar. bununla birlikte Mortimer doktorun iki kızı aralarında kesik kesik bіr gönül macerasına da kapılacaktır.

Tanya Wexler’ın yönettiği Histeri, 31. İstanbul Film Festivali’nin Akbank Galaları bölümünde seyirciyle buluşmuştu.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.