New York’ta 2 Gün

2007 yılında çekilmiş Paris’te 2 Gün filminde Marion ve Jack, ilişkilerini canlandırmak için iki günlüğüne Paris’in yolunu tutuyorlardı. New York’ta 2 Gün ise yıllar sonra ilişkilerini devam ettiremey…
New York’ta 2 Gün

2007 yılında çekilmiş Paris’te 2 Gün filminde Marion ve Jack, ilişkilerini canlandırmak için iki günlüğüne Paris’in yolunu tutuyorlardı. New York’ta 2 Gün ise yıllar daha sonra ilişkilerini devam ettiremeyen ikilinin Marion kısmını ele alıyor. Mingus ile New York’ta epeyce mutlu bіr birlikteliği olan Marion, ailenin öteki fertleri tarafından aralıksız rahatsız edilmektedir.

Bir gün Marion’un fazla’ çakır keyif babası, seks düşkünü kız kardeşi ve onun sevgilisi çifti New York’ta ziyaret etmeye karar verir. Mingus ve Marion ’un kedileriyle rahat içinde süren beraberlikleri garip sınamalardan geçecektir. Zira Amerika’ya gelen bu Fransızların ırkçı tutumlarının yanı sıra cinsellikte sınır tanımamazlıkları da bambaşka bіr dert olacaktır.

Before Sunrise/Before Sunset’in unutulmaz oyuncusu Julie Delpy’nin yazdığı yönettiği ve oynadığı New York’ta 2 Gün, Avrupalılar ile Amerikalıların farklarını onları tek bіr eve sıkıştırarak gözler önüne sermeye çalışıyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.