Ölüm Yarışı

Azılı suçlularla tıkabasa dolu bіr hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirleriyle dövüşmeye zorlayarak, bol miktarda para kazanabilecekleri, tüyler ürpertici bіr çeşit gladyatör oyun…
Ölüm Yarışı

Azılı suçlularla tıkabasa dolu bіr hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirleriyle dövüşmeye zorlayarak, oldukça çok para kazanabilecekleri, tüyler ürpertici bіr değişiklik gladyatör oyunu düzenlemeye karar verirler. Adrenalin yüklü, kuvvet arzusuyla yanıp tutuşan mahkumlarsa bіr arenaya çıkıp birbirleriyle ölesiye çaba etmeye dünden hazırdırlar. Üç şampiyonluk kazanmış araba yarışçısı Jensen Ames (Jason Statham), barbar koşulların hüküm sürdüğü bu dünyada hayatta kalmayı başarma konusunda bіr bilirkişi olup çıkmıştır. Eski bіr hilekarn olan Ames, bütün hayatını düzene koyduğunu düşündüğü aniden işlemediği bіr canice yüzünden hapse atılmıştır. Öldürülmesi imkansız olarak kabul edilen gizemli şoför Frankenstein maskesini giymek zorunda bırakılan Ames?ın önüne, Hapishane?nin acımasız yöneticisi (Joan Allen) kadar iki seçenek konulur: Gladyatör oyununa katılırsa özgürlüğüne kavuşabilecek, katılmazsa hücreye kapatılıp orada çürümeye terk edilecektir. Yüzü metalik bіr maskeyle kapatılan Ames üç gün baştan başa devam edecek son derece engebeli bіr vefat yarışında hayatta kalmaya çalışır. Bu sürede özgürlüğüne kavuşabilmek için dünyanın en acımasız mahkumlarına karşı ölümüne çaba etmek zorundadır. Makineli tüfekler, ateş makineleri ve el bombası mancınıklarıyla donatılmış bіr araba kullanan bu biçare adam, dünyanın en vahşi sporunu kazanabilmek için önüne meydana çıkan her engeli ve her kişiyi yok etmek zorundadır.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.