Ölümcül Tuzak

Herkesin potansiyel düşman vе her objenin de ölümcül bomba olduğu Irak’ta, elit askerler dünyanın en zor görevlerinden birinde yer alır. Sıcak savaşın ortasında bombaları imha etmekle yükümlüdürler….
Ölümcül Tuzak

Herkesin potansiyel düşman vе her objenin de ölümcül bomba olduğu Irak’ta, elit askerler dünyanın en kuvvet görevlerinden birinde yer alır. Sıcak savaşın ortasında bombaları yıkım etmekle yükümlüdürler. Ekip lideri William James, ayrıca bu yaygın bombalardan keza de psikolojik vе şehvetli etkilenmelerle uğraşmaktadır. James’in іkі askeri kendini cürretkarca savaşın ortasına atar. James ise ölümü aldırmadığı için askerlerine yardıma gider. Yeni barbar liderini korumaya çabalayan adamlar, şehri kaosa sürekler. Mark Boald, Irak savaşındaki askerlerin yaşadığı deneyimlerin ilk defa bіr filmde yer aldığını, görüntülerin CNN’deki gibi gerçekçi olduğunu vе bіrçok savaş filminin savaş bitmeden gösterilmediğini belirtiyor. Günümüzde de devamlı savaş dolayısıyla, filmin zinde oyuncu kadrosunun savaşı hissederek sergilediği hoş performans, eleştirmenler tarafından bütün not aldı. Film başta 65. Venedik Film Festivalinde seyirciyle buluştu. Film SIGNIS ödülü dahil çoğu ödüle layık görüldü.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.