Onedrive Nedir? Ne İşe Yarar?

Dünyaca ünlü Micrasoft’un bulut depolama sistemlerinden birisi olan Onedrive veri depolama amaçlıdır. Onedrive sayasin de artık flaşbellek, cd veya taşıyıcı disk kullanmaya son. Onedrive diğer bulut depolama hizmetleri gibi çalışan ve istediğiniz yerde kurup yedeklediğiniz dosyalara ulaşmanızı sağlayan güzel bir hizmettir. Yüklediğiniz verileri güvenli bir şekilde yedekler. Onedrive’nin en güzel özellilerinden biriside 2GB ye kadar bir dosya yükleyebilme. Bu özellikte diğer bulut hizmetlerinde olmayan fazlalık özelliği taşıyan bir özelliktir. Tek bir sefer kullanacağınız bilgisayara onedriver kurmanıza gerek yok. Mail adresiniz ile onedrive’yi ilişkilendirirseniz yedek aldığınız verilere mail adresiniz ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Onedrivenin ilginç bir diğer özelliği ise, istediğimiz dosya veya klasörleri internet ile ilişkilendirmeyip sadece bilgisayarda kullanabiliriz. Bir veya birden fazla Onedrive hesabı almak mümkündür. Tabiki tek mail adresi ile
Onedrive Nedir? Ne İşe Yarar?

Dünyaca ünlü Micrasoft’un bulut depolama sistemlerinden birisi olan Onedrive veri depolama amaçlıdır. Onedrive sayasin de artık flaşbellek, cd veya taşıyıcı disk kullanmaya son. Onedrive diğer bulut depolama hizmetleri gibi çalışan ve istediğiniz yerde kurup yedeklediğiniz dosyalara ulaşmanızı sağlayan güzel bir hizmettir. Yüklediğiniz verileri güvenli bir şekilde yedekler. Onedrive’nin en güzel özellilerinden biriside 2GB ye kadar bir dosya yükleyebilme. Bu özellikte diğer bulut hizmetlerinde olmayan fazlalık özelliği taşıyan bir özelliktir.
Tek bir sefer kullanacağınız bilgisayara onedriver kurmanıza gerek yok. Mail adresiniz ile onedrive’yi ilişkilendirirseniz yedek aldığınız verilere mail adresiniz ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Onedrivenin ilginç bir diğer özelliği ise, istediğimiz dosya veya klasörleri internet ile ilişkilendirmeyip sadece bilgisayarda kullanabiliriz.
Bir veya birden fazla Onedrive hesabı almak mümkündür. Tabiki tek mail adresi ile değil. Her hesaba 1 tane Onedrive hesabı açılmaktadır. Hangi hesaptaki dosyalar lazım ise ona göre hesabınızı değiştirirsiniz. Hangi hesap açıksa o hesaptan veri aktarmak mümkündür, hesaptannçıktığınız anda verilerde gidecektir. Veri indirmekte yüklemekte çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sayasin de diğer bulut hizmetlerinden 1 adım öndedir Onedrive ama veri yükleme kapasitesi az olduğu için çok aşırı tutulan bir bulut hizmeti değildir.
Onedrive hizmetini herkesin kullanması gerek bence. Teknoloji geliştikçe hayatımızda kolaylaşmaya başlıyor, teknoloji geliştikçe bizde teknolojiyle birlikte gelişmeliyiz. Onedrive uygulaması kullanarak dosya yükleme :
Adım1: Başlangış ekranından Onedrive uygulamasını açın.
Adım2: Dosyaları eklemek istediğiniz konumu seçin.
Adım3: farenizden dağ tık yaparak uygulama komutlarını açın ve dosya ekle seçeneğine tıklayın.
Adım4: Yüklemek istediğiniz dosya veya klasörleri seçip Onedrive uygulamasına kopyala seçeneğine tıklayarak işlemi bitirin.
Bir önceki bilgi makalemiz olan ”Isırgan otunun faydaları nelerdir” başlıklı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.