Pi’nin Yaşamı

Hindistan ’dan Kanada ’ya giden bіr yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu’nun ortasında yapayaln…
Pi’nin Yaşamı

Hindistan ’dan Kanada ’ya dışarı giden bіr ağırlık gemisi, içindeki neredeyse bütün canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu’nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bіr sırtlan, kırık bacaklı bіr zebra, bіr orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bіr Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bіr çocuktan oluşmaktadır. Pi’nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla göç yoluna koyulan ailesi, batan gemide yaşamını kaybetmiştir.

Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta cılız bіr sandalda yan hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve hayvanbilim bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez. Ama derhal Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur. Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bіr adaya varacaktır…

Oscarlı sinemacı Ang Lee’nin yönetmenliğinde sıra dışı bіr hikaye sunan filmin kadrosu ise oldukça renkli. Daha önce oyunculuk deneyimi bulunmayan Suraj Sharma’nın Pi’yi canlandırdığı yapımda, hem Tobey Maguire, Irrfan Khan, Adaletli Hussain rol alıyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.