Playstation 4 ile Playstation Neo Kıyaslaması

Uzun zamandır hayatımızda olan playstation harika özellikleriyle oyun dünyasında çok seviliyor.2013 ün sonlarına doğru hayatımıza giren playstation 4 2014 de damgasını vurmuştu. HDMI çıkışı ve ssd disk takabilme özellikleriyle çok mükemmeldi. Şimdi herkes yeni playstation’un yenisini merakla bekliyor. Şimdi biraz sizi bilgilendirelim. playstation 4 serisinin yeni modeli neo olacak. Harika özellikleriyle ortalığı çalkalayacak olan playstation 4  neo alıcıları şimdiden sıraya girdi. 4k görüntü kalitesi, işlemcisi 8 çekirdekli 2,1 ghz olacak. Ekran kartı ise 911 mhz hızında çalışacağı ve 8 GB lık GDDR5 belleğe sahip olacak ve saniyede 218 GB veri transferi yapacak olan  playstation 4 neo oyun canavarı gibi görünüyor. 2016 yılının ekim ayı gibi piyasaya sunulması bekleniyor. Playstation 4 ile playstation neo nun oyunlarının aynı olacağı söyleniyor. Yani playstation
Playstation 4 ile Playstation Neo Kıyaslaması

Uzun zamandır hayatımızda olan playstation harika özellikleriyle oyun dünyasında çok seviliyor.2013 ün sonlarına doğru hayatımıza giren playstation 4 2014 de damgasını vurmuştu. HDMI çıkışı ve ssd disk takabilme özellikleriyle çok mükemmeldi. Şimdi herkes yeni playstation’un yenisini merakla bekliyor. Şimdi biraz sizi bilgilendirelim.

playstation 4 serisinin yeni modeli neo olacak. Harika özellikleriyle ortalığı çalkalayacak olan playstation 4  neo alıcıları şimdiden sıraya girdi. 4k görüntü kalitesi, işlemcisi 8 çekirdekli 2,1 ghz olacak. Ekran kartı ise 911 mhz hızında çalışacağı ve 8 GB lık GDDR5 belleğe sahip olacak ve saniyede 218 GB veri transferi yapacak olan  playstation 4 neo oyun canavarı gibi görünüyor. 2016 yılının ekim ayı gibi piyasaya sunulması bekleniyor. Playstation 4 ile playstation neo nun oyunlarının aynı olacağı söyleniyor. Yani playstation 4 neo için ayrı oyun çıkarılmayacak. Oyun firmaları hem plastation hem de playstation neo ya uygun bir şekilde oyunları piyasaya sunacak. Playstation 4 neo kullananlar playstation 4 e göre daha iyi grafik ile oyunlarını oynayıp daha güzel vakitler geçirecekler. Bir bakıştan da yüksek grafik ve düşük grafikte oyun oynamaya benzeyecek bu aradaki fark. Playstation 4 neo nun oyunları en az 1080 p olmak zorunda. Playstation 4 neo nun tahmini olarak 500 dolar olacağı düşünülüyor tabi kesin bir bilgi değil. Bir önceki yazımız Elektronik imza nedir ? adlı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.