Samsung Galaxy S9’un iPhone X’ten biraz daha dayanıklı olduğu belirtildi

Samsung, yeni Galaxy S9 akıllı telefonunun “geliştirilmiş dayanıklılık” için tasarlandığını szіrаdi fаkаt ne kadar dayanıklı olduğunundan bahsetmedi. Peki iPhone X ’ten daha mı dayanıklı? Samsung Galaxy S9 ve iPhone X kırılma testi
Samsung Galaxy S9’un iPhone X’ten biraz daha dayanıklı olduğu belirtildi

Samsung, yeni Galaxy S9 zeki telefonunun “geliştirilmiş dayanıklılık” için tasarlandığını szіrаdi fаkаt ne değin dayanıklı olduğunundan bahsetmedi. Peki iPhone X ’deri daha mı dayanıklı? Samsung Galaxy S9 ve iPhone X kırılma testine sokuldu işte sonuçlar

Samsung ’un son amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9+ çoğu kişinin hayalini kuruduğu zeki telefon olabilir. Ülkemizde çift lensli Galaxy S9+ ’ın 5200 TL ’ye satıldığını da belirtelim.

Samsung, Galaxy S9 ’un “geliştirilmiş dayanıklılığa” göre tasarlandığını bahis ediyor. Peki Samsung Galaxy S9 ne dek dirençli? SquareTrade adlı sigorta şirketi, Samsung Galaxy S9 ’u dayanıklılık testine soktu.

SquareTrade videonun sonucundan Galaxy S9 ’un önceki model olan Galaxy S8 ve Apple ’ın iPhone X ’inden daha dayanıklı olduğu sonucuna vardı. Buna rağmen, SquareTrade ’in test esnasında Galaxy S9 ’un gerçi “ayrıntılı zarar” dediği testler için beceriksiz olduğunu belirtti.

1.8 m yükseklikten arka tarafı üstüne bırakılan Galaxy S9, videoda paramparça oluyor. Galaxy S9 Plus, bundan daha fena bіr performans gösteriyor.

SquareTrade, testlerden daha sonra Galaxy S9 ’un kırılabilirlik puanını 71, Galaxy S9 Plus ’ın ise 76 puan olarak belirledi. Bu puanlar ne değin yüksekse, kırılma ihtimali o kadar yüksek arfаkаtk. iPhone X benzer testlerden 90 puan almıştı.

neticede Galaxy S9 serisinin iPhone X ’ten daha dirençli olduğunu belirtildi.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.