Son Oyun

Keith Ripley (Morgan Freeman) hırsızların kurallarına uygun olarak yaşayan usta bіr soyguncudur: İşini yap, ortağının arkasını kolla, asla teslim olma, polisle işbirliği yapma. Ripley’in önceki ortağı…
Son Oyun

Keith Ripley (Morgan Freeman) hırsızların kurallarına uygun şekilde yaşamış usta bіr soyguncudur: İşini yap, ortağının arkasını kolla, katiyen teslim olma, polisle işbirliği yapma. Ripley’in önceki ortağı bu kurallara uymamış ve bunu hayatı ile ödemiştir. Jack Gabriel (Antonio Banderas)ise, New York sokaklarında hırsızlığı ustalıkla yapan yakışıklı bіr adamdır. Ripley; kendisinin de arkasında olduğu bіr mücevher satıcısının; Jack tarafından soyuluşuna tanık olur. Ripley planladığı esas büyük soygun için aradığı ortağı bulmuştur. Silahlı korumalar, kilitli kasalar ve parmak izi ile açılan kapılar ardında korunan bu servet ile Ripley, keza eski ortağının Rus mafyasına borçlarını ödeyecek hem de vaftiz kızı Alex’in hayatını kurtaracaktır. bu arada Alex ile Jack aralarında Ripley’nin bütün aleyhinde çıkışlarına rağmen bіr yakınlaşma doğacaktır. Büyük soygun günü geldiğinde ise iki hırsız ustalıkla kale gibi korunan binaya girmeyi başarır. Ama bіr sorun vardır. Birisi hırsızların kuralını bozmuştur.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.