Swarm nedir? Ne işe yarar?

Swarm nedir? Akıllı telefonların artmasıyla birlikte insanların gittikleri yerleri çektikleri resimleri paylaşmaları da arttı. Bu tarz konum bildirme programlarından biri olan Swarm şu sıralar çok popüler. Programın amacı internet bağlantısı sayesinde bulunduğunuz konumu bildirerek, yakınlardaki arkadaşlarınızı bulup onlarla iletişime geçmenize yardım ediyor. Arkadaşlarınızın nerede hangi mekânda veya kimlerle olduğunu merak ediyorsanız bu program sayesinde onları rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi ki bu programı arkadaşlarınızın da kullanması gerekmektedir. Önceden Foursquare programı ile yer bildirimi yapabiliyorduk ve o yerlere ait izlenimlerimizi yazabiliyorduk. Daha sonra Foursquare bu işi Swarm’a devretti. Swarm Nasıl kayıt olunur? Nasıl kullanılır? Milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu programa nasıl kayıt oluyoruz sorusunun cevabı ise mail adresimiz ya da Facebook hesabımız ile kayıt oluyoruz. Programın içeriğinde ise 4 sekme bulunmaktadır. İlk sekmede
Swarm nedir? Ne işe yarar?

Swarm nedir?

Akıllı telefonların artmasıyla birlikte insanların gittikleri yerleri çektikleri resimleri paylaşmaları da arttı. Bu tarz konum bildirme programlarından biri olan Swarm şu sıralar çok popüler. Programın amacı internet bağlantısı sayesinde bulunduğunuz konumu bildirerek, yakınlardaki arkadaşlarınızı bulup onlarla iletişime geçmenize yardım ediyor. Arkadaşlarınızın nerede hangi mekânda veya kimlerle olduğunu merak ediyorsanız bu program sayesinde onları rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi ki bu programı arkadaşlarınızın da kullanması gerekmektedir. Önceden Foursquare programı ile yer bildirimi yapabiliyorduk ve o yerlere ait izlenimlerimizi yazabiliyorduk. Daha sonra Foursquare bu işi Swarm’a devretti.

swarm

Swarm Nasıl kayıt olunur? Nasıl kullanılır?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu programa nasıl kayıt oluyoruz sorusunun cevabı ise mail adresimiz ya da Facebook hesabımız ile kayıt oluyoruz. Programın içeriğinde ise 4 sekme bulunmaktadır. İlk sekmede arkadaşlarımızın bize ne kadar uzaklıkta olduklarını göstermektedir. İkinci sekmede ise arkadaşlarımızın yaptığı yer bildirimleri bulunmaktadır. İsterseniz bunları beğenebilirsiniz. Üçüncü sekme ise planlar olarak adlandırılıyor. Bu sekmede arkadaşlarınız ile buluşma ayarlayıp gideceğiniz mekânı ve arkadaşlarınızı etiketleyerek onları da buluşmaya davet edebilirsiniz. Son sekmede ise kendi profilinizi görebilirsiniz. Yapılan check-in’leri, arkadaşlarınızı ve bildirimlerinizi bu sekmeden takip edebilirsiniz. Profilinize girdiğinizde ise orada da 4 adet sekme ile karşılaşacaksınız. Bunlar sırasıyla; arkadaş listeniz, check-in yaptığınız mekanların haritadaki bulundukları konum, puan durumu bildirimi ve yer bildirimi yaparken eklenilen fotoğrafları görebileceğiniz sekmeler olarak ayrılmıştır. Ve son olarak her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da ayarlar sekmesi bulunmaktadır. Buradan bildirimleri yönetebilir, profilinizi düzenleyebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bir önceki makalemiz olan Whatsapp’ta engellediğimi nasıl anlarım? başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.