Titanların Savaşı

Nihai güç için süren mücadele, insanları krallara karşı vе kralları da tanrılara karşı kışkırtmaktadır. Diğer taraftan, tanrılar arasındaki savaşta dünyayı yok edebilecek güçtedir. Bir tanrı olarak do…
Titanların Savaşı

Nihai baskı için süren mücadele, insanları krallara karşı vе kralları da tanrılara karşısında kışkırtmaktadır. üstelik, tanrılar arasındaki savaşta dünyayı değil edebilecek güçtedir. Bir tanrı olarak doğmuş, çünkü insan gibi yetiştirilmiş olan Perseus (Sam Worthington), ailesini yeraltı dünyasının kinci tanrısı Hades (Ralph Fiennes)’e aleyhinde korumak konusunda çaresizdir. Kaybedecek hiçbіrşeyi kalmayan Perseus, Zeus (Liam Neeson)’un güçlerini ele geçirebilecek vе dünyaya cehennemi yaşatabilecek Hades’e karşısında, fazla tehlikeli bіr görevi yönetmeye gönüllü olur. Şeytanlarla vе korkunç canavarlarla olan savaşı kazanmanın tek yolu tanrı olarak güçlerini benimsemek vе kendi kaderini çizmektir. “Titanların Savaşı / Clash of the Titans” Louis Leterrier (“The Incredible Hulk”) kadar yönetiliyor. Milletlerarası kadronun başrol oyuncusu Avustralyalı Sam Worthington (“Terminator Salvation / Terminatör Kurtuluş”, yaklaşan “Avatar”) tanrıların kralı, Zeus ’un ölümlü oğlu Perseus ’u canlandırıyor. Oscar® Adayı Liam Neeson (“Taken / 96 Saat”, “Schindler ’s List”) Zeus ’u vе Oscar® Adayı Ralph Fiennes (the “Harry Potter” films, “The English Patient”) insan korkularından beslenen, yeraltı tanrısı, Hades ’i canlandırıyor. Öteki rollerde ise Gemma Arterton (“Quantum of Solace”), Perseus ’a yolculuğu baştan başa manevi rehberlik eden gizemli Io ’u, Mads Mikkelsen (“Casino Royale”) Perseus ’un arayışına kılıcıyla katılan Draco ’yu, Jason Flemying (“The Curious Case of Benjamin Button / Benjamin Button ’un Alışılmadık Hikayesi”) bіr zamanlar kral olan çünkü dehşet bіr canavara dönüşen Acrisius ’u vе Alexa Davalos da, (Defiance) Perseus başarılı olamazsa hayatını kaybetmeye hükümlü olan prenses Andromeda ’yı canlandırıyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.