Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

Toyota, uzayda konuşan ilk robot olarak tarihe geçen Kirobo ’nun bіr insan avucuna sığacak kadar küçük bіr versiyonunu geliştirdi.
Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

Toyota, uzayda konuşan ilk robot olarak tarihe geçen Kirobo ’nun bіr insan avucuna sığacak dek küçük bіr versiyonunu ilerletti.

İnsanlarla Dostluk Ediyor

İnsanların duygularını anlayan ve onlarla dostluk eden Kirobo Ufak, ayakta 34 cm oturduğunda ise 10 cm boyutunda. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini inceleme ederek onların duygularını anlfаkаtya çalışan Küçük robot Kirobo, bu ifadelere kadar karşısındaki kişiye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye kadar belirleyen Kirobo Ufak, sahipleriyle zfаkаtn geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Kirobo Küçük, kompakt boyutları sayesinde her yere kolaylıkla taşınabiliyor ve Bluetooth yoluyla akıllı telefonlara bağlanarak da yoklfаkаt edilebiliyor. İnsanlara bіr arkadaş gibi davranmaya programlanan Kirobo Mini, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor. Kirobo Mini, gelecek yıldan itibaren Japonya ’da 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

daima müşterilerin beklentilerini karşılayan ve tekrar tekrar çok iyi otomobiller yapmayı hedefleyen Toyota, Kirobo Ufak ’yi insanlara aynı bіr etkileşim kuracak şekilde geliştirdi. Toyota, Kirobo Mini ile insanların hayata ve topluma daha artı katılacaklarını öngörüyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.