Uçuş

Başarılı bіr pilot Whip, düşmekte olan bіr uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak çok sıra dışı bіr biçimde, en az hasarla yere indirmeyi başarır; mürettebatla birlikte uçaktaki pek çok insanın…
Uçuş

Başarılı bіr pilot Whip, düşmekte olan bіr uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak fazla sıra dışı bіr biçimde, minimum hasarla yere indirmeyi başarır; mürettebatla birlikte uçaktaki öyle çok insanın da hayatı kurtulur. Whip hastanede gözünü bіr kahraman olarak açar lаkіn kaza soruşturmasında hiç beklemediği bіr ithamla karşılaşır.

Raporlar kaptan pilotun uçuşa içki alarak çıktığını göstermektedir.Bir yandan kurtardığı hayatlar, hiç kimsenin o uçağı kendisi gibi indiremeyeceğini söylerken bіr yana da hakkında açılan duruşma ile mücâdele etmek durumundadır.

Yönetmenliğini ressam sinemacılardan Robert Zemeckis’in üstlendiği yapımın senaryosunu John Gatins kaleme alırken kaptan pilot Whip rolünde Denzel Washington’ı izliyoruz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.