Umut Işığım

Eski bіr tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bіr günde yitirmiş bіr adamdır. yaşadığı ciddi bіr travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 …
Umut Işığım

Eski bіr tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında bedel verdiği her şeyi bіr günde yitirmiş bіr adamdır. yaşadığı önemli bіr travma sonrası patlar ve arkasında mahkeme emri ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde çare görür. Çıktıktan daha sonra hayatını düzene belirlemek şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı akıcı bіr adam olup, işini geri elde etmek ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır.

Lakin koşul Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine varmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bіr kapı açacaktır…

Intibak senaryosunu ve yönetmenliğini David O. Russell’ın üstlendiği film dram ve komedinin iç içe geçtiği bіr film. Dünya prömiyerini 2012 Toronto Film Festivali’nde yapan film, gösterildiği her festivalde seyirci ve eleştirmenlerden yüksek not bölge gözde bіr yapım.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.