Vampir Akademisi

Adım Rose Hathaway. On yedi yaşındayım, vampirleri korumak ve öldürmek için eğitildim, kesinlikle yanlış adama aşığım ve en yakın arkadaşım tuhaf büyü güçleri yüzünden kafayı sıyırmak üzere. Hey, kims…
Vampir Akademisi

Adım Rose Hathaway. On yedi yaşındayım, vampirleri gözetmek ve öldürmek için eğitildim, kesinlikle hatalı adama aşığım ve en yakın arkadaşım alışılmadık sihir güçleri yüzünden kafayı sıyırmak üzere. Hey, kimse lise kolaydır demedi zaten. 

Tüm dünyanın merakla beklediği Vampir Akademisi’ne güzel geldiniz. Rose Hathaway benzeri insan yarı vampirdir. St. Vladimir Akademisi’nde kendisi gibi olanlarla birlikte koruyucu elde etmek için eğitilmektedir. Onun dünyasında vampirler iyi ve fena olarak iyiye ayrılır: İnsanlarla barışçıl bіr şekilde yaşayan, yalnızca bağışçılardan kan bölge ve dört elementten -su, toprak, alev, hava- birini teftiş edebilme yeteneğine sahip Moroi’ler. Ve bilhassa Moroi ’lerin kanıyla beslenen acımasız Strigoi’ler.

Rose ve öteki koruyucular Moroi’leri gözetmek ve Strigoi’leri öldürmekle görevlidirler. Rose’un en yakın arkadaşı Lissa ise kraliyet ailesinden bіr Moroi’dir ve duyulmamış bіr elementi faydalanma yeteneğine sahiptir. Yeni dönemde Rose ’un eğitimi için okulun en iyi ve en zinde öğretmenlerinden biri olan Dimitri ’nin atanmasıyla Rose ’un hayatı değişmeye başlar. Lissa ’nın peşindeki karanlık güçler yaklaşırken, Rose ve Dimitri kötülere karşısında beraber savaşacak ve imkansız bіr aşk yaşamaya başlayacaktır.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.